Liga Mistrzów: Lewandowski przebił Raula! Bayern gromi Lazio

Robert Lewandowski

Bayern Monachium w dobrym stylu pokonał Lazio aż 4:1, i jedną nogą jest już w ćwierćfinale. Udział w zwycięstwie mistrza Niemiec miał oczywiście Robert Lewandowski. Polak strzelił jedną bramkę i tym samym wyprzedził Raula w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów. Polaka wyprzedzają już tylko Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

Bayernowi mocno zależało na tym, żeby zamazać złe wspomnienia z weekendowego meczu z Eintrachtem Frankfurt, kiedy to piłkarze Hansiego Flicka nie podołali zadaniu i przegrali 1:2. Już od początku wtorkowego spotkania widać było, że drużyna z Bundesligi jest nabuzowana jak butelka wody gazowanej i chce zmiażdżyć rywali. Lazio nie potrafiło przeciwstawić się rozpędzonemu do kosmicznej prędkości walcowi z Bawarii i już po 10 minutach było 1:0 dla gości. Robert Lewandowski wykorzystał katastrofalny błąd obrońcy, który zbyt krótko podał do Pepe Reiny i po ominięciu bramkarza strzelił do pustej bramki. Bayern poczuł krew i chciał poszukać nokautu już w pierwszej połowie. I znalazł dwa ciężkie uderzenia.

Nokaut przed przerwą.

Najpierw piłkę na granicy szesnastki otrzymał Musiala. Młody pomocnik bez trudu znalazł sobie miejsce i nie dał Reinie żadnych szans. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania było już pozamiatane. Coman wbiegł w pole karne rywali, ograł obrońcę i strzelił na bramkę. Czujny był jednak Reina, ale nie na tyle, by uchronić zespół przed stratą gola. Odbitą piłkę do pustaka dobił Sana i było 3:0. Po przerwie lepiej wcale nie było. Szybko do własnej bramki futbolówkę wbił Acerbi. Włoch niefortunnie wybijał dośrodkowanie Sane i pokonał bramkarza oraz praktycznie zamknął emocje w dwumeczu.

Jeszcze iskierkę nadziei w sercach swoich fanów rozpalił Correa. Napastnik Lazio wykorzystał ospałość defensorów gości, wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Neuera. Wiele to jednak nie zmieniło. To wciąż Bayern naciskał i szukał kolejnych goli. Gospodarze za wszelką cenę starali się przeszkadzać obrońcy tytułu i łapali kartkę za kartką. Bawarczycy próbowali jeszcze powiększyć przewagę, ale ostatecznie nieco przyhamowali i dowieźli wynik 4:1 do końca. To solidna zaliczka przed rewanżem. Z takim workiem goli Bayern jest już jedną nogą w ćwierćfinale.