Liga Mistrzów: Kolejna przegrana Barcelony z Bayernem Monachium

Barcelona na mecz z Bayernem przygotowała się już z myślą o odpadnięciu z rozgrywek Ligii Mistrzów. Wszystko za sprawą wygranej Interu Mediolan w rozgrywającym się wcześniej meczu z Victorią Pilzno.

To już oficjalne – Barcelona spada do Ligii Europy. Kolejny rok z rzędu nie udaje jej się wyjść z fazy grupowej Ligii Mistrzów.

Mecz Barcelona – Bayern zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść niemieckiego klubu.

“Blaugrana” przegrywa z Bayernem po słabym meczu rozegranym na Camp Nou.

Pierwsza bramka padła już w 10. minucie. Po pięknym podaniu Gnabrego gola strzelił Sadio Mané.

Na kolejny cios nie trzeba było długo czekać – wraz z 31. minutą do bramki trafił Eric Choupo-Moting. W niemieckim klubie uznawany jest za zastępcę Roberta Lewandowskiego.

Trzecia już bramka dla Bayernu padła w 55. minucie. Za sprawą interwencji VARu została jednak anulowana przez spalonego.

Podyktowany rzut karny dla Barcelony na nowo odnowił nadzieję hiszpańskiego klubu. Jednak po obejrzeniu sytuacji ponownie, sędzia meczu, Anthony Taylor, wycofał się ze swojej decyzji. Lewandowski nie został jednak faulowany w polu karnym.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry – w 95. minucie meczu – kolejnego gola strzela drużyna z Monachium. Bramka jest zasługą Benjamina Pavarda, który na boisku pojawił się w drugiej połowie meczu.

26.10.2022, 5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Camp Nou (Barcelona)

FC Barcelona – Bayern Monachium 0:3

Bramki: Sadio Mané 10′, Choupo-Moting 31′, Pavard 90+5′.

Barcelona: ter Stegen – Balde, Alonso, Kounde (68′. Eric Garcia), Bellerin – de Jong, Busquets (58′. Ferran Torres), Kessie – Pedri (59′. Raphinha), Lewandowski (82′. Pablo Torre), Dembele (68′. Ansu Fati)

Bayern: Ulreich – Alphonso Davies, de Ligt, Upamecano (63′. Pavard), Mazraoui (79′. Stanisic) – Goretzka (45′. Sabitzer), Kimmich – Mane, Musiala (67′. Gravenberch), Gnabry – Choupo-Moting (63′. Muller)