Liga Mistrzów: Juventus wygrywa z Lyonem, ale to Francuzi zagrają w ćwierćfinale

Olympique Lyon

Źródło: UEFA.com

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Juventus pokonał Olympique Lyon 2:1. To zwycięstwo nie dało jednak awansu Starej Damie, bo Francuzi zdobyli o jedną bramkę więcej na wyjeździe i to oni zagrają w ćwierćfinale.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem Olympique’u Lyon 1:0. Dziś jednak Juventus grał u siebie i to podopieczni Maurizio Sarriego byli zdecydowanym faworytem.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali goście, sprzed pola karnego uderzył Houssem Aouar, ale dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później mieliśmy kontrowersyjny rzut karny dla Lyonu. Rodrigo Bentancur najpierw trafił w piłkę, a później w nogi Aoura, a mimo to sędzia wskazał na wapno, analiza VAR nie zmieniła decyzji Felixa Zwayera. Jedenastkę pewnie wykorzystał Memphis Depay. Do remisu mógł doprowadzić Cristiano Ronalod, lecz główkował tuż nad bramką. Swoją okazję na pokonanie Anthony’ego Lopesa miał także Gonzalo Higuaín jednak Portugalski bramkarz chwycił futbolówkę po główce Argentyńczyka. W końcówce pierwszej połowy mieliśmy kolejną kontrowersję. Miralem Pjanić uderzył z rzutu wolnego, piłka trafiła w rękę Depaya, Holender miał ją przy ciele, a mimo to sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Ronaldo i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. Do przerwy Juventus remisował z Olympique’m Lyon 1:1.

Od początku drugiej połowy do ataku rzucił się Juventus, aby zdobyć dwie bramki i awansować dalej. W 48. minucie z dystansu kopnął Federico Bernardeschi, ale zrobił to bardzo niecelnie. Chwilę później na prowadzenie mógł wyjść Lyon, lecz Aouar strzelił wysoko nad bramką. W 60. minucie Anthony’ego Lopesa pięknym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Ronaldo i dał gola Starej Damie. W tym momencie gospodarzom brakowało już tylko jednej bramki do awansu. Zabić mecz mógł Higuaín, który dostał świetne podanie od Ronaldo, lecz fatalnie spudłował. W końcowych minutach tego meczu już tylko Juventus utrzymywał się przy piłce, ale nie miał pomysłu na przejście obrony Lyonu i to Francuzi awansowali do ćwierćfinału.

Juventus dominował praktycznie przez cały mecz, lecz poza błyskami Ronaldo nie miał pomysłu na przejście obrony Lyonu. Goście zagrali bardzo dobrze w defensywie, byli skupieni na tym, aby nie dopuścić Starej Damy w szesnastkę i dzięki temu zagrają w ćwierćfinale.