Liga Mistrzów: Inter bliżej finału po pierwszym spotkaniu. Piorunujący początek Nerazzurrich

Inter (Twitter)

Inter Mediolan pokonał AC Milan 2:0 w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Wynik spotkania został ustalony już w 11. minucie. Bramki zdobyli Edin Dżeko i Henrich Mkhitaryan.

Show Interu, szok Milanu

Po dwudziestu latach Stadio Giuseppe Meazza znów stało się areną walki o finał Ligi Mistrzów pomiędzy Milanem a Interem. Pierwszy kwadrans to show Nerazzurrich i szok dla Rossonerich. Już w 8. minucie Milan był na deskach po raz pierwszy. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Calhanoglu, a w polu karnym walkę bark w bark wygrał Edin Dzeko i nie miał problemów, aby lewą nogą skierować piłkę do siatki. Podopieczni Piolego jeszcze nie otrząsnęli się po pierwszej bramce a już przegrywali 0:2. Inter zaatakował lewą stroną, gdzie Dimarco podał do środka na 20. metr przed bramką. Napastnicy Interu rozbiegli się i zabrali ze sobą obrońców, a do piłki dopadł Mkhitaryan, który stanął oko w oko z Maignanem i podwyższył wynik tego spotkania. Inter mógł jeszcze w pierwszym kwadransie prowadzić już trzema bramkami, ale Francuzki bramkarz tym razem dobrze interweniował, pomagał mu także słupek. Dodatkowo już w 18. minucie Stefano Poli był zmuszony przeprowadzić zmianę. Bennacer nie mógł kontynuować gry i zastąpił go Junior Messias. Moment największej radości kibiców Milanu to odwołanie rzutu karnego przez sędziego, który najpierw podyktował jedenastkę po faulu na Lautaro, ale po analizie VAR zmienił decyzję.

Inter broniący, Milan bez argumentów

Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy Milan zaatakował odważniej. W słupek z szesnastu metrów trafił Sandro Tonali. Pierwsza połowa zdecydowanie ustawiła to spotkanie. Inter schował się na własnej połowie i pozwolił Milanowi rozgrywać piłkę. Podopiecznym Piolego brakowało jednak konkretów, ogromnie widać było brak Rafaela Leao. Nerazzurri byli zadowoleni z wyniku, a Rossoneri nie mieli argumentów, aby zagrozić bramce Onany. Pierwszy celny strzał oddali dopiero w doliczonym czasie gry. Inter jest w dużo lepszej sytuacji przed rewanżem, który za sześć dni odbędzie się na tym samym stadionie.

10.05.2023 roku, Półfinał Ligi Mistrzów (pierwszy mecz), Estadio Giuseppe Meazza

AC Milan – Inter Mediolan 0:2 (0:2)

Dzeko 8′, Mkhitaryan 11′

Milan (4-2-3-1): Maignan – Calabria (c) (Kalulu 83′), Kjaer (Thiaw 59′), Tomori, Theo Hernandez – Krunić, Tonali – Brahim (Pobega 83′), Bennacer (Junior Messias 18′), Saelemaekers (Origi 59′) – Giroud

Inter (3-5-2): Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Calhanoglu (Gagliardini 78′), Mkhitaryan (Brozović 63′), Dimarco (De Vrij 70′)- Lautaro (c) (J. Correa 78′), Dzeko (Lukaku 70′)

Żółte kartki: Krunić, Tomori – Mkhitaryan

Sędzia: Jesus Gil Manzano

Widzów: 75.532