Liga Mistrzów: Hat-trick Lewego i deklasacja Bayernu

Lewandowski

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium nie pozostawił złudzeń Salzburgowi. Monachijczycy pewnie awansowali do 1/4 finału Ligi Mistrzów, a hat-tricka w tej rywalizacji ustrzelił Robert Lewandowski.

Na Allianz Arenie Bayern dla Austriaków był bezlitosny pokonał drużynę Matthiasa Jaisle aż 7:1. Po pierwszym meczu w Austrii wydawało się, że mecz w Monachium będzie obfitował w dużo emocji i zaciętości. Jednak okazało się zupełnie inaczej piłkarze Juliana Nagelsmana rozgromili RB Salzburg i spokojnie awansowali do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Już w 12. minucie Robert Lewandowski otworzył wynik meczu strzelając bramkę z rzutu karnego. Chwilę później Polak podwyższył prowadzenie także za sprawą uderzenia z jedenastego metra. W pierwszej połowie Bayern wcisnął jeszcze dwie bramki. W 23. minucie spotkania kapitan reprezentacji Polski po raz trzeci pokonał Philippa Kohna, dzięki czemu skompletował hat-tricka. Później zaś na listę strzelców wpisał się jeszcze Serge Gnabry.

Po zmianie stron na Alianz Arenie zawodnicy zdobyli kolejne cztery gole. Podanie od Leroy’a Sane wykorzystał Thomas Müller, który pokonał szwajcarskiego golkipera. Wiele wskazywało na to, że było już po meczu, ale Salzburg tak łatwo nie złożył broni. W 70. minucie gry bramkę na 5:1 zdobył Kjaergaard, który sprawił, że Manuel Neuer nie zachowa czystego konta. Bawarczycy w odpowiedzi dobili Salzburg dwukrotnie. Drugi gol Thomasa Müllera oraz uderzenie Leroy’a Sane ostatecznie ustawiły wynik tego starcia.

Bayern Monachium – RB Salzburg 7:1 (4:0)

12. 21. 23. Lewandowski, 31. Gnabry (Coman), 54. Müller (Sané), 83. Müller (Sané), 85. Sané (Lewandowski) – 70. Kjaergaard (Aaronson)

Bayern: Neuer (C) – Pavard, Süle (66. Nianzou), Lucas Hernández (60. Upamecano) – Gnabry (46. B. Sarr), Kimmich, Musiala (66. Roca), Coman (66. Choupo-Moting) – Müller, Sané – Lewandowski

Salzburg: Köhn – Kristensen, Solet (46. Piątkowski), Wöber, Ulmer (C) – Capaldo, Camara (67. Tijani), Seiwald (46. Sučić) – Aaronson – Adamu (61. Kjaergaard), Adeyemi (62. Šeško)

Żółte kartki: 86. Köhn (SLZ) – 83. Coman (BAY), 90+2. Sabitzer (BAY)

Sędziowie: Turpin – Danos, Gringore (vš. Francie)