UEFA

Festiwal UEFA Champions League / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wróciła. Kibice w całej Europie oczekiwali na moment, kiedy rozpoczną się elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów. Na początek otrzymaliśmy pojedynek FC Barcelony z PSV Eindhoven.

Duma Katalonii od 1. maja 2013 roku jest niepokonana na własnym stadionie, kiedy uległa 0:3 Bayernowi w rewanżowym spotkaniu półfinałowym. Dlatego też niezwykle ciężkie zadanie stało przed PSV Eindhoven, którego trenerem jest Mark Van Bommel, który jest doskonale znany fanom FC Barcelony.

Ernesto Valverde zdecydował się wystawić na murawę “once de gala”. Przewaga gospodarzy była bezapelacyjna. W 30. minucie przed polem karnym został sfaulowany Ousmane Dembele, a do piłki ustawionej na osiemnastym metrze podszedł Leo Messi. Argentyńczyk fantastycznie, cudowanie pokonał Jeroena Zoeta bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie Duma Katalonii dołożyła trzy bramki. Wysoką formę potwierdził Ousmane Dembele, który po indywidualnej akcji strzelił zza pola karnego. Natomiast wynik ustalił Leo Messi, który skompletował hat-tricka. W drugim spotkaniu grupowym Tottenham Hotspur przegrał na wyjeździe z Interem Mediolan (1:2).