Liga Mistrzów: Hakimi daje zwycięstwo Borussii! Cały mecz Łukasza Piszczka

facebook.com

W środowym spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów, Slavia Praga przegrała na własnym stadionie z Borussią Dortmund 0:2 (0:1). Obie bramki zdobył Achraf Hakimi. Cały mecz rozegrał Polak – Łukasz Piszczek.

Od pierwszych minut meczu Slavia starała się udowodnić, że nie zamierza się tylko bronić. Zespół z Pragi nie dawał się spychać do defensywy i ambitnie przeciwstawiał się przyjezdnym. Pierwszą okazję do wyjścia na prowadzenie mieli piłkarze gości. w 13 minucie po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Achraf Hakimi, ale przestrzelił z około 12 metrów. W 21 minucie świetną interwencją popisał się Roman Burki. Szwajcar stanął w sytuacji sam na sam z z piłkarzem czeskiej drużyny – Lukasem Masopustem, ale zachował zimną krew i uratował Borussię od straty gola. Burki miał pełne ręce roboty. 3 minuty później odbił piłkę na korner po celnym strzale Nicolae Stanciu z rzutu wolnego. W 35 minucie genialny rajd prawą flanką wykonał Hakimi. Następnie wbiegł w pole karne Slavii, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od świetnej okazji, którą zmarnował Jadon Sancho. Angielski skrzydłowy wybiegał sam na sam z Kolarem, ale za daleko wypuścił sobie piłkę. W drugiej części spotkania oglądaliśmy zdecydowanie mniej sytuacji podbramkowych. Przeważającą stroną byli gospodarze, ale mieli spore problemy z pokonaniem defensywy dortmundczyków. W 88 minucie drugą bramkę zdobył Hakimi i tym samym wbił gwóźdź do trumny Slavii, ustalając wynik spotkania.

02.10.2019, 2. kolejka Ligi Mistrzów, Sinobo Stadium (Praga)

Slavia Praga – Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Achraf Hakimi 35′, 89′

Slavia: Ondrej Kolar – Vladimir Coufal, David Hovorka, Ondrej Kudela, Jan Boril – Tomas Soucek, Petr Sevcik – Lukas Masopust (Jaroslav Zeleny 76′), Nicolae Stanciu (Milan Skoda 83′), Peter Olayinka – Stanislav Tecl (Mick van Buren 59′)

Borussia: Roman Burki – Achraf Hakimi (Dan-Axel Zagadou 90′), Mats Hummels, Manuel Akanji, Łukasz Piszczek – Axel Witsel, Thomas Delaney – Jadon Sancho (Thorgan Hazard 74′), Julian Brandt( Mario Gotze 92′), Raphael Guerreiro – Marco Reus

Żółte kartki: Petr Sevcik, David Hovorka – Łukasz Piszczek

Sędzia: Björn Kuipers