Liga Mistrzów: Borussia ogrywa Seville na Sanchez Pizjuan, dublet Haalanda

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Sevilla podejmowała Borussię Dortmund. Ekipa z Niemiec wygrała 3:2, a dublet ustrzelił Erling Haaland.

Pierwsza połowa była absolutnym zaskoczeniem dla kibiców zarówno Sevilli jak i BVB. Los Nervionenses w siedmiu ostatnich meczach nie stracili gola, a wszystkie kończyły się wygranymi. Z kolei Borussia mierzyła się z ligowymi problemami. Porażki z Freiburgiem (1:2), Borussią Moenchengladbach (2:4), Bayerem Leverkusen (1:2), a na dodatek ledwo wywalczony awans do 1/4 finału Pucharu Niemiec z Paderbornem po dogrywce. Wiele skazywało na to, że Sevilla na spokojnie poradzi sobie z niemieckim przeciwnikiem. Nic bardziej mylnego. Scenariusz był zupełnie inny niż zakładano.

W 7. minucie gry Suso po fantastycznym strzale i rykoszecie od Hummelsa umieścił piłkę w siatce. Niedługo później do głosu zaczęli dochodzić goście i obnażać wszelkie błędy swoich rywali. Ivan Rakitić był całkowicie odcięty pod podań, niewidoczni byli także Papu Gomez i Youssef En-Nesyri. W 19. minucie fenomenalną bramkę zdobył Mahmoud Dahoud. Bono nie miał absolutnie nic do powiedzenia, a strzelec miał dużo miejsca na oddanie strzału. W 27. minucie Erling Haaland wykorzystał błędy defensywy Sevilli zdobył dwa gole dla BVB. Pierwszego po sprytnym minięciu stoperów, a drugiego po błędzie środkowych pomocników w środku pola.

W drugiej połowie Sevilla próbowała odrobić straty, ale Borussia grała równie dobrze co przed przerwą. Julen Lopetegui dokonał szeregu zmian, które miały odmienić oblicze gry jego zespołu, jednak na wiele się to nie zdało. W końcówce meczu gola kontaktowego zdobył Luuk De Jong, co sprawia, że kwestia awansu nie jest dla gospodarzy zamknięta. Warto podkreślić, że sędzia popełnił dwa kardynalne błędy, nie podyktował dwóch rzutów karnych za faule na właśnie holenderskim napastniku. Według niego do przewinienia w polu karnym nie doszło, a gra była kontynuowana dalej.