La Liga: Levante urywa punkty liderowi!

Levante - Atletico

twitter: LevanteUD

W ramach 2. kolejki LaLigi, Levante zmierzyło się z pierwszą drużyną w tabeli. Spotkanie na Ciutat de Valencia zakończyło się sensacją.

Atletico pędzi po tytuł, jednak w ostatnim czasie da się zobaczyć zmęczenie u podopiecznych Diego Simeone. W ostatnich trzech meczach zdobyli zaledwie pięć punktów, tym samym dając sygnał pozostałym, że nie powinni odpuszczać wyścigu po mistrzostwo. Jeśli chodzi o piłkarzy prowadzonych przez Lopoza, to ci również nie zachwycają. Ostatnie spotkania ligowe to głównie remisy, chociaż pod koniec stycznia udało im się zdobyć trzy punkty w starciu z Realem Madryt.

Dzisiejszego wieczoru gospodarze przez większość byli skazywani na porażkę. Nic w tym dziwnego, bowiem średniak hiszpańskiej ligi mierzył się z liderem. Atletico starało się dominować i napierać od pierwszych minut. Mimo tego, szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy za sprawą Bardhiego w 17. minucie wyszli na prowadzenie. Stracona bramka tylko napędziła Atletico, które w pierwszej połowie częściej zagrażało bramce rywali. Upór piłkarzy gości opłacił się. W końcówce pierwszej połowy Llorente doprowadził do remisu. Do przerwy piłkarze ze stolic Hiszpanii mogli prowadzić, niestety Suarez i Llorente nie zdołali wykorzystać swoich okazji.

Piłkarze Atletico częściej utrzymywali się przy piłce, za równo w pierwszej, jak i drugiej połowie. Trzeba pamiętać, że posiadanie piłki to nie wszystko. W końcu trzeba jeszcze wypracować sobie dogodne sytuację do zdobycia gola. Pod tym względem druga część spotkania była wyrównana. Każda ze stron miała swoje szanse na podwyższenie wyniku. Niestety w każdej z sytuacji zabrakło precyzji bądź szczęścia. Mecz zakończył się skromnym remisem, a obie ekipy mogą czuć niedosyt po tym spotkaniu.

Na szczęście oba zespoły już za chwilę będą miały szanse na rewanż. W najbliższą sobotę zmierzą się ze sobą po raz kolejny w lidze, jednak tym razem na Wanda Metropolitano. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie (LaLiga) Atletico na własnym stadonie straciło zaledwie cztery punkty – remisy z Villarealem (0:0) oraz Celtą Vigo (2:2).

Levante UD 1 – 1 Atletico Madryt

Levante: Fernandez – Miramon; Postigo; Robert Pier; Cierc – de Frutos (Son 82′); Radoja (Duarte 46′); Malsa; Morales (Gomez 70′) – Roger (Vezo 82′); Bardhi (Rochina 86′)

Atletico: Oblak – Savić; Gimenez; Hermoso – Koke (Torreira 81′) – Vrsaljko (Kondogbia 46′); Llorente; Saul; Carrasco  (Felix 66′) – Correa (Vitolo 81′); Suarez

Bramki: Bardhi (17′); Llorente (37′)

Żółte kartki: Saul (26′); Savić (42′); de Frutos (45′); Kondogbia (51′)

Sędzia: Munuera Montero