Liga Mistrzów: Borussia Dortmund pewnie pokonana przez Lazio

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie start tej edycji Champions League gracze Borussi Dortmund. Przegrali z Lazio aż 3:1 dając popis naprawdę marnej gry defensywnej.

Wynik już w 6′ minucie otworzył Ciro Immobile. Piłkarze Borussi wymieniali piłkę pod własnym polem karnym i robili to na tyle nieudolnie, że gospodarzom udało się ją przejąć. Dobrym podaniem wykazał się Joaquin Correa, który obsłużył Ciro Immobile. Ten zaś lekkim, sprytnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi oraz pilnującemu go obrońcy. Biancocelesti podwyższyli wynik już w 24′ minucie gry. Tym razem gol padł po rzucie rożnym. Co więcej, był to gol samobójczy, do którego niejako przyczynił się niestety źle interweniujący Łukasz Piszczek. Dobre dośrodkowanie na krótki słupek głową przedłużył Luiz Felipe, którego nie upilnował polski obrońca. Uderzenie przełamało ręcę bramkarza i wpadło do siatki, gola zapisano właśnie Hitzowi.

Dortmundczycy złapali kontakt z rywalem dopiero w 71′ minucie. Reyna dokładnie podał do wchodzącego w szesnastkę Haalanda, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Strakoshę. Na niewiele się to jednak Niemcom zdało, gdyż już 5 minut później wynik spotkania ustalił Akpa Akpro. Efektowna dłuższa piłka zagrana zewnętrzną częścią stopy od Luisa Alberto do wchodzącego Immobile. Włoch mimo krycia precyzyjnie odegrał do wspomnianego Akpy Akpro, a ten pokonał bezradnego już w tej sytuacji Hitza. Mimo asysty dwóch obrońców z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Lazio 3:1 Borussia Dortmund

6′ Immobile, 24′ Hitz (sam.), 76′ Akpa Akpro – 71′ Haaland