Puchar Liga Mistrzów

Puchar Liga Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Tydzień temu Benfica zremisowała z PAOK-iem 1:1. W rewanżu jednak przyjezdni nie pozostawili wątpliwości, który zespół jest lepszy.

Początek meczu nie zapowiadał takiej dominacji portugalskiej drużyny. To do gospodarzy należał pierwszy cios. W 13. minucie po zamieszaniu pod bramką Jose Canasa, futbolówkę z najbliższej odległości do siatki wpakował Aleksandar Prijović.

Benfica ruszyła do odrabiania strat. Najpierw w 20. minucie po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczył Jardel i głową celnie skierował ją do bramki. Sześć minut później było już 1:2. Salvio wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą na 1:3 z szesnastego metra strzelił Pizzi.

Tuż po przerwie było już 1:4. Benfica otrzymała kolejny rzut, który ponownie na bramkę zamienił Salvio. W kolejnych minutach było już nieco spokojniej, ale PAOK nie był już w stanie nawiązać równej walki. Choć pod koniec meczu miał jeszcze okazje na kolejne bramki. Na domiar złego mecz kończyli w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Leo Matosa. Ostatecznie Benfica wygrywa i pewnie awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów.