Liga Mistrzów: Atalanta włączyła się do gry o awans

Dzięki pewnej wygranej Atalanty nad Dinamo Zagrzeb 2:0, Włosi niespodziewanie włączyli się o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki zupełnie inną drużynę Atalanty zobaczyliśmy dzisiaj, niż miało to miejsce w pierwszym meczu. W Zagrzebiu doszło do srogiego lania i ekipa Gian Piero Gasperiniego musiała uznać porażkę 4:0. Gospodarze stworzyli sobie sporo sytuacji podbramkowych we wtorkową noc. Nerazzurri chcieli zamknąć to spotkanie już w pierwszej połowie, ale jedynie dzięki skutecznej egzekucji rzutu karnego w wykonaniu Luisa Muriela, zespół zmuszony do grania na San Siro prowadził po 45. minutach 1:0.

Atalanta znakomicie weszła również w drugą część meczu. Wynik na 2:0 podwyższył Papu Gómez, który popisał się kapitalną indywidualną akcją zakończoną bombowym uderzeniem. Dominik Livaković bez szans.

Rozmiary zwycięstwa Atalanty mogły być jeszcze większe, ale choćby Josip Iličić trafił w słupek, a Alejandro Gómez znajdując się w 76. minucie oko w oko z golkiperem Dinama trafił piłką wprost w niego. Damian Kądzior przesiedział całe zawody na ławce rezerwowych. Atalanta dopisując sobie 3 punkty do swojego skromnego dorobku i tym samym włączyła się do walki o awans z fazy grupowej Champions League. Mecz Szachtar Donieck – Atalanta za dwa tygodnie rozstrzygnie, kto będzie cieszyć się dalej grą w Lidze Mistrzów. Bergamczycy muszą po prostu wygrać na wyjeździe z Ukraińcami.

26.11.2019, Grupa C Ligi Mistrzów, Stadio Giuseppe Meazza (San Siro w Mediolanie), Widzów: 26496.

Atalanta Bergamo?? – GNK Dinamo Zagrzeb?? 2:0 (1:0)

28′ Luis Muriel – rzut karny

47′ Alejandro Papu Gómez

Sędzia: Sergei Karasev ??

Żółte kartki: Tolói, Pašalić – Théophile-Catherine, Perić, Stojanović.

Atalanta: Gollini – Tolói, Kjaer, Palomino – Hateboer (65′ Castagne), Marten de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, Alejandro Papu Gómez (C) (90′ Malinovskyj) – Muriel (62′ Iličić).

GNK Dinamo: Livaković – Théophile-Catherine, Dilaver, Dino Perić – Petar Stojanović (75′ Đira), Dani Olmo (90+2′ Situm), Ademi (C), Ivanušec (67′ Gojak), Marin Leovac – Petković, Oršić.