Liga Mistrzów: Atalanta pokonuje Szachtar i melduje się w 1/8

Oficjalna piłka Liga Mistrzów

Oficjalna piłka Liga Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szachtar Donieck dał wydrzeć sobie z rąk awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ukraiński zespół w ostatniej kolejce fazy grupowej przegrał z Atalantą 0:3 na własnym terenie.

Niewiele zapowiadało na taką katastrofę dla Szachtara. Ukraińcom wystarczył w tym meczu choćby remis, by awansować do 1/8. I co ciekawe to gospodarze w pierwszej połowie zdecydowanie częściej atakowali. Wydawało się, że kwestią czasu jest pierwsza bramka dla Szachatara. Tymczasem to Atalanta niespodziewanie rozpoczęła skuteczną ofensywę w 68. minucie. Alejandro Gomez ze skrzydła świetnie zagrał w pole karne do Timothy’ego Castagne. Zagranie niefortunnie przeciął jeszcze jeden z obrońców rywali i zawodnik Atalanty wpakował piłkę do siatki.  W 80. minucie było już 2:0. Kolejny raz defensorzy Szachtara fatalnie zachowali się w swoim polu karnym i w zamieszaniu najlepiej zachował się Mario Pasalic, z bliska pokonują golkipera. W doliczonym czasie gry na 3:0 wynik ustalił Robin Gosens.

11.12.2019, godz. 18:55, Charków, 6. kolejka Ligi Mistrzów

Szachtar Donieck – Atalanta Bergamo 0:3 (0:0).

Bramki: Timothy Castagne (68), Mario Pasalic (80), Robin Gosens (90+4). Czerwona kartka: Dodo (Szachtar, 77).

Szachtar Donieck: Pjatow – Dodô, Krywcow, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stepanenko – Tetê (59′ Marlos), Kowałenko (71′ Solomon), Taison (C) – Júnior Moraes.

Atalanta BC: Gollini – A. Masiello (1′. Malinovskyj), Djimsiti, Palomino – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Pasalić – A. Gómez (C) (90′ Hateboer), Muriel (71′ Ibañez).