Liga Europy: Znamy komplet półfinalistów. Roma rzutem na taśmę awansuje

AS Roma po dogrywce ograła Feyenoord i tym samym zameldowała się w półfinale Ligi Europy.

Po pierwszym spotkaniu dosyć nieoczekiwanie w lepszym położeniu znalazł się Feyenoord. Holendrzy na swoim terenie wygrali 1:0. W rewanżu do ataku pierwsi ruszyli gospodarze. W siódmej minucie nieznacznie pomylił się Bryan Cristante. Pięć minut później po podaniu Alirezy Jahanbakhsha do strzału doszedł Sebastian Szymański i można tu mówić o wielkim pechu. Swoim talentem wykazał się za to Rui Patricio. Do przerwy oglądaliśmy tylko strzał w poprzeczkę Lorenzo Pellegrini, a co najciekawsze działo się już w drugiej połowie.

W 60′ minucie goście nie zdołali wybić piłki na bezpieczną odległość, dopadł do niej Leonardo Spinazzola i lewą nogą skierował piłkę po ziemi na dalszy słupek. Tym samym Włoch otworzył wynik spotkania. Piętnaście minut później sędzia nie uznał gola Cristante, a po czterech minutach od tego zdarzenia mieliśmy wyrównanie. Igor Paixao wykorzystał świetne podanie Szymańskiego i dzięki temu to Feyenoord był jedną nogą w półfinale. Rzutem na taśmę po składnej, kombinacyjnej akcji Paulo Dybala doprowadził do dogrywki.

W dogrywce strzelali tylko piłkarze AS Romy. Najpierw w 105′ minucie Stephan El Shaarawy wpisał się do protokołu meczowego, zaś po trzech minutach Tammy Abraham zaprzepaścił jeszcze swoją wielką szansę, gdy Justin Bijlow wybił jego mocny strzał. Lorenzo Pellegrini dopadł jednak do piłki i szybko zagrał ją w otwarty fragment bramki gości. 4:1! Na koniec spotkania czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Gimenez.

20.04.2023, ćwierćfinał Ligi Europy, Stadio Olimpico (Rzym)

AS Roma – Feyenoord Rotterdam 4:1

Spinazzola 60′, Dybala 89′, El Shaarawy 101′, Pellegrini 108′ – Paixão 80′

AS Roma: Patrício – Spinazzola, Mancini, Llorente (72. Ibañez), Smalling (78. Çelik), Zalewski (73. Dybala) – Pellegrini, Wijnaldum (21. El Shaarawy, 106. Kumbulla), Matić, Cristante – Belotti (73. Abraham).

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Geertruida, Hancko, Trauner (106. Dilrosun), Hartman (106. López) – Szymański (91. Holmgren Pedersen), Wieffer, Kökçü (C) – Džahánbachš (74. Danilo), Giménez, Idrissi (64. Paixão).