Liga Konferencji Europy: Dwie twarze Legii Warszawa w Norwegii, są nadzieje na awans

W meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, Molde FK ograło Legię Warszawa (3:2). Wojskowi do przerwy stracili trzy gole, ale po przerwie zniwelowali straty. Za tydzień spotkanie rewanżowe przy Łazienkowskiej.

Drugi rok z rzędu mamy polski zespół grający wiosną w europejskich pucharach. Przed rokiem, Lech Poznań dotarł do ćwierćfinału LKE. Legioniści przez fazę grupową przebrnęli w dobrym stylu. Na koniec musieli uznać wyższość Aston Villi, a w tyle zostawili AZ Alkmaar oraz bośniacki Zrijnski Mostar.

Do Norwegii nie poleciał Marc Gual, który się rozchorował po piątkowym zwycięstwie z Ruchem Chorzów (1:0) na Stadionie Śląskim. – Molde ma mocną drużynę. My też jesteśmy silni.  Dla Molde to pierwszy mecz o stawkę w tym roku. Wiemy, jak grają i jakich graczy posiadają. Znamy ich mocne strony. Zawodnik, który czyni tę drużynę mocniejszą jest na pewno niedawno podpisany Mats Møller Dæhli, którego znam z Niemiec. To piłkarz dobrze czujący się z piłką przy nodze, więc jego bym wyróżnił – ocenił Kosta Runjaić.

Legioniści dali się zaskoczyć w 12. minucie. Z prawego skrzydła Martin Linnes dośrodkował do Fredrika Gulbrandsena, który bez żadnych kłopotów trafił do siatki warszawian. Norwegowie poszli za ciosem. 19. minucie Magnus Wolff Eikrem oddał uderzenie, które Kacper Tobiasz odbił przed siebie, a do piłki dopadł Gulbrandsen i 31-letni napastnik podwyższył wynik. W 24. minucie Markus Kaasa z łatwością ograł Steve’a Kapuadiego i trzeci gol Norwegów stał się faktem.

Runjaić zareagował i po zmianie stron dokonał aż czterech zmian, ściągając z boiska m.in. Qendrima Zybę, który miał blady debiut. W 53. minucie Bartosz Kapustka miał pecha, gdyż jego strzał odbił się od słupka. Legia zdecydowanie przejęła inicjatywę i próbowała zmniejszyć straty przed rewanżem. I to się udało w 63. minucie, kiedy Josue świetnym wolem wlał nadzieje na poprawę rezultatu z Molde. W 71. minucie Rafał Augustyniak wykończył centrę od Juergena Elitima i Legia przed rewanżem nadal zachowuje realne szanse na awans do 1/8 finału.