Liga Europy: Feyenoord remisuje z Romą. Na innych stadionach również nie brakowało goli

Cosmin Iftode / Shutterstock.com

Feyenoord Rotterdam zremisował na własnym stadionie z AS Romą 1:1. Mecz odbył się w ramach 1/16 finału Ligi Europy.

Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył Igor Paixão. Brazylijczyk skorzystał z dośrodkowania Hartmana i strzałem głową pokonał Mile Svilara. Po zmianie stron sprawy w swoje ręce postanowili wziąć podopieczni De Rossiego, a konkretniej Romelu Lukaku. To właśnie Belg w 67. minucie doprowadził do wyrównania. Napastnik zespołu z Wiecznego Miasta umiejętnie dostawił głowę do piłki zagrywanej przez Spinazzole z rzutu rożnego.

Do końca spotkania nie padła już żadna bramka. Rewanż odbędzie się 22. lutego na Stadio Olimpico.

15.02.2024, 1/16 finału Ligi Europy, Feyenoord Stadium (Rotterdam)

Feyenoord Rotterdam – AS Roma 1:1 (1:0)

Bramki: 45+1. Paixão (Hartman) – 67. Lukaku (Spinazzola)

Feyenoord Rotterdam: Wellenreuther – Nieuwkoop (78. Read), Beelen, Hancko (C), Hartman – Stengs (70. Ivanušec), Zerrouki, Wieffer – Minteh (63. Lingr), Ueda (63. Giménez), Paixão (79. Milambo).

AS Roma: Svilar – Karsdorp (81. Çelik), Llorente, G. Mancini, Spinazzola – Bove, Leandro Paredes, Pellegrini (C) – Dybala, Lukaku, Zalewski (63. El Shaarawy).

Żółte kartki: 35. Minteh (FEY), 69. Stengs (FEY) – 46. Llorente (ASR), 86. Bove (ASR)

Sędziowie: R. Petrescu – R. Ghinguleac, M. M. Grigoriu