Liga Europy: Wygrana Rzymian na otarcie łez, debiutancki gol Polaka

źródło: Twitter (@ManUtd)

Paulo Fonseca w dwumeczu z Manchesterem United musiał dokonać aż 9 zmian, które spowodowane były kontuzją danego zawodnika. Okrojony skład Rzymian nie podołał zadaniu i to podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mogą świętować awans do finału Ligi Europy.

Sprawa awansu Manchesteru United wydaje się być rozstrzygnięta, ale historia potwierdza, że AS Roma potrafi wrócić z dalekiej podróży. Paulo Fonseca na ten mecz miał ograniczone pole manewru, a wszystko za sprawą plagi kontuzji w zespole.

Dzisiejsi gospodarze niemalże od razu ruszyli do odrabiania strat. W 4′ minucie Gianluca Mancini próbował pokonać golkipera, jednak David de Gea stał na straży. Później swojego szczęścia próbowali kolejno Henrikh Mkhitaryan i Lorenzo Pellegrini. W miarę upływającego czasu to “Czerwone Diabły” przejęły inicjatywę. W 20′ minucie Edinson Cavani obił poprzeczkę, a po 6 minutach Antonio Mirante obronił jego uderzenie. “Giallorossi” nieśmiało atakowali, jednak co się odwlecze to nie uciecze.. Tego podania Freda w 39′ minucie nie mógł zmarnować taki piłkarz jak Edinson Cavani. Z wielkim opanowaniem wpakował futbolówkę do siatki i dzięki temu wynik spotkania zmienił się na korzyść Anglików. Pomimo kilku składnych akcji, do przerwy byliśmy świadkami tylko jednej bramki.

Urugwajczyk brutalnie zrównał szansę Romy na awans praktycznie do zera, ale klub z Serie A nie zamierzał się poddawać. Rzymianie nie mieli nic do stracenia i za wszelką cenę chcieli zmniejszyć stratę do swojego przeciwnika. To oni stali się stroną dominującą. W 57′ minucie Edin Dzeko główką pokonał Davida de Geę, a 3 minuty później Bryan Cristante wyprowadził swój zespół na prowadzenie. To zdecydowanie tchnęło nowe życie w gospodarzy. Kolejne bramki mogły nadejść po kilku minutach, ale świetnymi paradami popisywał się bramkarz “The Red Devils”. Wtedy nadeszła 68′ minuta. Bruno Fernandes dośrodkował w pole karne, a Cavani znowu podciął skrzydła podopiecznym Paulo Fonseci. 2:2! Mkhitaryan mógł ponownie dać Romie prowadzenie, ale w 74′ zmarnował kolejną sytuację, trafiając w słupek. To, czego nie wykorzystał Ormianin, wykorzystał jego młodszy kolega. Z pewnością miłym akcentem można nazwać gola Nicoli Zalewskiego, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i pomimo wygranej, Roma odpada z rozgrywek Ligi Europy. Finał dla Manchesteru United!