Liga Europy: Sevilla zagra w finale! Juventus pokonany po dogrywce

Sevilla (Twitter)

Sevilla po raz kolejny awansowała do finału Ligi Europy! Piłkarze z Andaluzji pokonali po dogrywce Juventus 2:1. Decydującą bramkę zdobył w 95. minucie Erik Lamela.

Już w pierwszej połowie spotkanie obfitowało w wiele okazji do zdobycia bramki przez jedną lub drugą drużynę. Najlepszą okazję dla gospodarzy miał po rzucie rożnym Lucas Ocampos, który uderzył głową tuż przy słupku. Świetnie zachował się Szczęsny, który złapał piłkę na linii bramkowej. Kilka minut później odpowiedziało Juve. Długie podanie Rabiota sprawiło, że Di Maria znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, próba lobowania Bono okazała się jednak nieskuteczna. W 40. minucie zmuszony do przeprowadzenia zmiany został Massimiliano Alegri. Na noszach boisko opuścił Fagioli, w jego miejsce wszedł Paredes. Tuż przed przerwą doszło do sporej kontrowersji. Cuadrado agresywnie wszedł wślizgiem w nogi Torresa na linii pola karnego ale sędzia nie podyktował jedenastki dla Sevilli.

W drugiej połowie tempo na boisku nie zmalało, ale długo brakowało klarownych okazji. Zmiany spowodowały, że zaczęły padać gole na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Minutę po wejściu na boisko Vlahović otworzył wynik spotkania. Serb wykorzystał zgranie głową Rabiota, ograł obrońców i strzelił, omijając bramkarza. Zaledwie kilka minut później na tablicy wyników znów widniał remis. Suso oddał odważny strzał z 20 metrów i pokonał Szczęsnego. W końcówce spotkania Szczęsny kilkukrotnie ratował Juve. Gospodarze najbliżej decydującej bramki byli po główce En-Nesyriego. Po 90. minutach mieliśmy remis 1-1, a w dwumeczu 2-2. Potrzebna była dogrywka.

Co nie udało się gospodarzom przed końcem regulaminowego czasu gry, udało się na początku dogrywki. W 95. minucie Bryan Gil idealnie w tempo dośrodkował do Lameli a ten nie dał szans Szczęsnemu po uderzeniu głową. Sevilla kończyła mecz w dziesiątkę. Marcos Acuna otrzymał drugą żółtą kartkę za opóźnianie gry i choć na początku arbiter nie zorientował się, że powinien wyrzucić obrońcę z boiska, to za chwilę zreflektował się i Argentyńczyk opuścił plac gry. Gospodarze wybronili jednak prowadzenie i awansowali do finału Ligi Europy!