Liga Europy: Rzymskie wilki rozszarpały Cluj

Sport Onet

Po niespodziewanym potknięciu przed tygodniem z CSKA Sofia, dziś Roma dała prawdziwy pokaz siły. Rozbiła gości z Rumunii aż 5:0.

Strzelanie w tym meczu rozpoczęło się ekspresowo. Już w drugiej minucie piłkę do bramki posłał Mkhitaryan. Zrobił to przy asyście Spinazzoli, który po rajdzie nawinął zwodem obrońcę i dokładnie dośrodkował w pole karne. Ormianin mocno główkował i mimo dotknięcia piłki przez bramkarza i tak zdobył bramkę. W dalszej fazie spotkania do głosu zaczynało dochodzić Cluj. Stworzyło sobie dwie dobre sytuacje do wyrównania, szczególnie w tej drugiej było blisko gola. Doskonała interwencją wykazał się jednak Pau Lopez. Ataki podopiecznych Petrescu nie potrwały jednakowoż zbyt długo. Rzut rożny w 24′ minucie przyniósł bowiem podwyższenie wyniku na 2:0. Dobrze wykonany stały fragment przez Veretout na gola zamienił głową Ibanez. Bramkarz znów trącił piłkę, ale ponownie na nic się to zdało. 10 minut później było już 3:0 a z debiutanckiego gola w barwach Romy cieszył się Borja Mayoral. Akcja bramkowa rozpoczęła się od Jordana Veretout. Francuz zagrywał w pole karne po ziemi, piłkę podbili obrońcy Cluj, a ta trafiła na głowę Bruno Peresa. Brazylijczyk celnie zgrał ją do Hiszpana a ten zaś bez problemów pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej części gry Roma mogła zdjąć już nogę z gazu, gdyż i tak już wysoko prowadziła. Kolejne gole padły dopiero w końcówce. Wpierw dopiettę skompletował Mayoral. Wykorzystał bowiem niefrasobliwie zgranie piłki głową przez defensywę Cluj po dośrodkowaniu Bruno Peresa. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Borjy, który po dobrym przyjęciu mocnym strzałem po ziemi posłał ją do bramki. Ostatni gol padł w minucie 89′. Po pięknej wymianie piłki na jeden kontakt przez Giallorossich piłka trafiła do Pedro, który po krótkim sprincie precyzyjnie trafił przy słupku bramki, Asystę przy tym golu zaliczył 18-letni wychowanek Rzymian, Tommaso Milanese.

Obie drużyny spotkają się ponownie już w następnej kolejce fazy grupowej. 26 listopada zmierzą się na stadionie ekipy z Rumunii.

AS Roma 5 : 0 CFR Cluj

2′ Mkhitaryan, 24′ Ibanez, 34′ 84′ Mayoral, 89′ Pedro