Liga Europy: Roma znów ogrywa Bragę i pewnie melduje się w 1/8

Chiesa Di Totti

Ci którzy sądzili, że dwumecz zakończył się już po pierwszym spotkaniu, mieli rację. Braga nie miała już dziś argumentów by rywalizować z Rzymianami i po łącznym 5:1 w dwumeczu Portugalczycy żegnają Ligę Europy.

Braga wyszła odważnie i z pełną determinacją by odrabiać straty. Ponownie jednak jak przed tygodniem nie potrafili przekuć posiadania w jakiekolwiek konkrety. Dobrych sytuacji stworzyli w tym spotkaniu jak na lekarstwo nawet w początkowych fragmentach gdy mieli więcej z gry. Zapał gości ostudził jednak Edin Dzeko trafiając po nieco ponad 20 minutach gry i właściwie zamykając kwestię awansu. Do siatki niemal trafił grający w wyjściowym składzie po raz pierwszy od powrotu do Rzymu El Shaarawy. Po dobrym dryblingu i podkręconym strzale piłka odbiła się jednak od aluminium i trafiła z powrotem na pole gry. Tam dopadł ją Bośniak i wykończył akcję. Piłka co prawda znów obiła słupek, ale mimo to wpadła do siatki.

Na drugiego gola w tym spotkaniu przyszło poczekać aż do 74. minuty. Wcześniej Roma miała nawet rzut karny, ale zmarnował go niecelnym uderzeniem wprowadzony w przerwie Lorenzo Pellegrini. Odpracował go jednak niejako dwie minuty później posyłając niezwykle precyzyjne podanie górą w pole karne, a tam formalności dopełnił Carles Perez trafiając z pierwszej piłki. Wcześniej to właśnie Hiszpan wywalczył karnego wchodząc dryblingiem w pole karne. Dawno nie wyglądał tak dobrze w barwach Romy. Na kilka minut przed końcem spotkania Braga zdobyła honorowego gola, a właściwie podarował go im Bryan Cristante. Włoch przecinając dośrodkowanie trafił do własnej bramki po raz enty pokazując, że nie potrafi grać na stoperze, na którym z uporem maniaka wystawia go trener Fonseca. Giallorossi zdążyli jeszcze wpakować trzeciego gola w tym spotkaniu. Prostopadłym podaniem obsłużony został Spinazzola i wyłożył “patelnię” Mayoralowi, który ustalił wynik meczu. Jutro zaś Rzymianie poznają swojego rywala po losowaniu par 1/8.

AS Roma 3 : 1 Sporting Braga

23′ Dzeko, 74′ Perez, 90+1′ Mayoral – 87′ Cristante (s.)