Goal (Twitter)

W pierwszym meczu 1/16 finału UEFA Europa League, Olympiacos FC zremisował u siebie z Wolverhamptonem Wanderers 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Youssef El Arabi, a do remisu doprowadził Pedro Neto.

W poprzedniej rundzie Olympiacos dosyć niespodziewanie wyeliminował Arsenal, z kolei Wolverhampton dosyć bez problemu poradził sobie z Espanyolem. Faworytem tego dwumeczu byli właśnie Anglicy.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 9. minucie, z rzutu wolnego strzelał Mathieu Valbuena, ale Rui Patrício pewnie chwycił piłkę. Później już groźnych strzałów ze strony Greków nie było, ale to nadal gospodarze byli stroną dominującą. Wszystko skompikowało się w 28. minucie, gdy Rúben Semedo sfaulował wychodzącego sam na sam Diogo Jote i wyleciał z boiska. Chwilę później po czerwonej kartce goście oddali pierwszy groźny strzał, tuż nad bramką uderzył Rúben Vinagre. W końcówce pierwszej połowy jeszcze mieliśmy jedno uderzenie ze strony Wolves, ale było ono bardzo niecelne i po pierwszej nudnej połowie Olympiacos remisował z Wolverhampton 0:0.

Dosyć niespodziewanie pierwsza akcja gospodarzy w drugiej połowie zakończyła się golem. Guilherme przedostał się w szesnastkę, wyłożył piłkę do Youssoufa El Arabiego, a ten skierował ją do pustej bramki. Do remisu mógł doprowadzić Raúl Jiménez, ale z kilku metrów trafił wprost w bramkarza. W 67. minucie podopieczni Nuno Espírito Santo znaleźli sposób na obronę wicemistrzów Grecji. João Moutinho zagrał krótko do Pedro Neto, Portugalczyk strzelił z pierwszej piłki, futbolówka odbiła się od jednego z defensorów, zmyliła José Sá i wpadła do bramki. W doliczonym czasie gry blisko gola dającego zwycięstwo Wilkom był Rúben Neves, lecz minimalnie przestrzelił i ostatecznie na Karaiskakis Stadium padł remis.

Mecz przez większość czasu był wyrównany i można rzec, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Oczywiście ten remis daje większe szanse na awans Wolverhampton, ale Olympiacos pokazał już, że stać ich na sprawienie niespodzianki i przed rewanżem na pewno nie złożą broni.