Liga Europy: Piękny sen Legii Warszawa nadal trwa, mistrz Polski pokonuje Leicester

Legia Warszawa znowu zaskoczyła piłkarski świat. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Leicester 1:0.

Legia Warszawa w pierwszej kolejce Ligi Europy nieco szczęśliwie pokonała Spartak Moskwa 1:0, zaś Leicester zremisowało 2:2 z Napoli. Dzisiejszego wieczoru “Wojskowi” chcieli udowodnić, że zwycięstwo z Rosjanami nie było dziełem przypadku. A jak lepiej udowodnić swoją wartość, jak nie z tak renomowaną drużyną?

To właśnie gospodarze w pierwszej połowie byli stroną dominującą. Już w 26′ minucie Mahir Emreli mógł cieszyć się z gola, jednakże trafił piłką nad poprzeczką. Prawdziwa ekstaza nadeszła pięć minut później. Azer po świetnej indywidualnej akcji huknął zza pola karnego i pokonał Kaspera Schmeichela. Tuż przed przerwą “Lisy” mogły doprowadzić do remisu za sprawą Ayoze Pereza. Ten jednak w sytuacji sam na sam trafił obok bramki.

W drugiej połowie goście próbowali wyrównać wynik spotkania. Uderzenie Vestergaarda w 66′ minucie bardzo dobrze wybronił zastępujący Boruca Cezary Miszta. W końcówce spotkania bohaterem mistrzów Polski okazał się Mateusz Wieteska, który wybił uderzenia Jamesa Maddisona niemalże z linii bramkowej! Ta akcja zdecydowanie pchnęła wiatr w żagle polskiej drużyny, a zwłaszcza Kastratiego. Skrzydłowy Legii przeprowadził dwie groźne akcje. Najpierw w indywidualnej akcji powstrzymał go Kasper Schmeichel a później cudownego dogrania nie wykorzystał Pekhart strzelając nad poprzeczką. To jednak okazało się nieistotne, ponieważ piłkarze Michniewicza sprawili sensację. Pokonali 1:0 Leicester City!

30 września 2021 roku, 2. kolejka fazy grupowej Ligi Europy, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego

Legia Warszawa – Leicester City 1:0

Emreli 31′

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Johansson (Abu Hanna 78′), Slisz, Kharatin, Martins (Kastrati 70′), Mladenović – Josue (Lopes 83′) – Emreli (Pekhart 84′)

Leicester City: Schmeichel – Soyuncu, Vestergaard, Amartey (Lookman 78′) – Tielemans – Thomas, Dewsbury-Hall (Maddison 68′), Soumare, Castagne – Daka (Vardy 82′), Perez (Barnes 68′)

Żółte kartki: Josue 52′, Emreli 83′, Pekhart 88′, Mladenović 90+5′ – Thomas 21′, Maddison 84′

Sędzia: Ivan Bebek