Liga Europy: Pewna wygrana Tottenhamu, AC Milan na pierwszy miejscu w grupie

Druga seria gier obfitowała przede wszystkim w gole, a padło ich na prawdę sporo. Wysokie zwycięstwa zaliczyły LASK Linz, które pokonało na wyjeździe Ludogorets 3:1, oraz Hoffenheim wygrywając z Gentem 4:1.

Tego wieczoru wielu kibiców patrzyło na wynik w grupie H, gdzie AC Milan walczył o wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Awans już mieli zapewniony, ale znalezienie się na szczycie tabeli powoduje lepsze rozstawienia w losowaniu. Ekipa Stefano Pioli’ego pewnie pokonała Spratę Praga 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 23. minucie Jens Hauge. Gospodarze nie dograli tego meczu do końca w całości, ponieważ arbiter Daniel Siebert pokazał czerwoną kartkę jednemu ze środkowych obrońców. W drugim meczu Lille przegrało z Celticem 2:3. 78. minut na boisku spędził Patryk Klimala, ale nie wpisał się on na listę strzelców.

Jose Mourinho dziś podejmował ekipę, która zaskoczyła go w drugiej kolejce. Royal Antwerp pokonał wtedy Koguty 1:0, a dziś Tottenham chciał się zrewanżować. Pomóc miał w tym fakt, że goście wyszli mocno rezerwowym składem. Na pierwsze trafienie musieliśmy poczekać do 57. minuty. Gareth Bale posłał mocny strzał z rzutu wolnego, ale golkiper poradził sobie z tą sytuacją. Na dobitkę Carlosa Viniciusa nie miał jednak nic do powiedzenia. Prowadzenie podwyższył Giovani Lo Celso, a asystował mu Harry Kane. Tym samym ekipa Mourinho wychodzi z grupy z pierwszej lokaty.

Hoffenheim po raz kolejny potwierdziło, że Liga Europy im leży. Na sześć kolejek potknęli się tylko raz remisując przed tygodniem z Crveną Zvezdą, a wszystkie pozostałe mecze wygrali i to dość imponującym stylu. Dziś było tak samo. Belgijski Gent nie miał argumentów na zdobycie chociażby punktu w tej rywalizacji. Tym samym zajęli oni ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem.

Dużo działo się także w grupie K. Dynamo Zagrzeb pokonało u siebie CSKA Moskwę 3:1 i przypieczętowali swój awans z pierwszego miejsca. Ekipa ze stolicy to kolejna drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie. W Lidze Mistrzów jej los podzielił Lokomotiv oraz Zenit. Jedynie Krasnodar zagra na wiosnę w Lidze Europy, ponieważ w grupie z Chelsea, Sevillą i Stade Rennais zajął trzecie miejsce. O drugą lokatę toczyła się batalia między Wolfsbergerem, a Feyenoordem. Warto dodać, że rozjemcą tego meczu był Szymon Marciniak. Gospodarze zwyciężyli 1:0 i wyeliminowali Holendrów w Europejskich Pucharów.

Jeden z meczy Ligi Europy nie odbył się wcale. Spotkanie Villarrealu z Karabachem zostało przełożone na inny termin z powodu zakażenia koronawirusem w szeregach gości. Spotkanie to nie będzie miało większego wpływu na układ tabeli, bo Żółta Łódź Podwodna zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca, a Karabach z dorobkiem jednego punktu nie ma co szukać dalej. Drugie starcie w tej grupie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Tel Awiw 1:0. Tym samym Izraelczycy zagrają na wiosnę w 1/16 finału LE.