Liga Europy: Manchester United gromi Club Brugge!

twitter.com/ManUtd

W czwartkowy wieczór Manchester United podejmował u siebie Club Brugge w ramach 1/16 finału Ligi Europy.

Po raz pierwszy wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów znalazł się Odion Ighalo.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 1:1.

Już w 3. minucie groźny strzał oddał Juan Mata. Hiszpan uderzył z okolic 16. metra tuż przy lewym słupku, jednak jego strzał wybronił Mignolet. Minutę później Bruno Fernandes oddał mocny strzał w lewy dolny róg bramki Brugge, ale tym razem lepszy okazał się golkiper gości.

W 22. minucie Simon Deli został odesłany z boiska z powodu perfidnego zagrania ręką w polu karnym. Ponadto arbiter podyktował Czerwonym Diabłom rzut karny, którego na bramkę zamienił Bruno Fernandes.

Siedem minut później doskonałe zagranie Juana Maty wykorzystał Odion Ighalo, który trafił premierową bramkę dla United.

W 39. minucie nigeryjski napastnik Czerwonych Diabłów oddał podkręcony strzał w stronę bramki Simona Mignoleta, jednak ten pewnie wybronił.

Dwie minuty później Fred podał do McTominaya, który technicznym strzałem pokonał bramkarza Brugge zza pola karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową przewagą Manchesteru United.

Na początku drugiej połowy nie działo się zbyt wiele, poza tym że na boisku zameldowali się Chong, Lingard oraz Greenwood. W ekipie gości na plac gry zawitali Diatta, Mitrovic oraz de Ketelaere.

Dopiero w 82. minucie widzieliśmy pierwszą groźną sytuację w drugiej części gry. Wtedy to Jesse Lingard ominął bramkarza i podał do Freda, który tylko dostawił nogę do piłki i strzelił na 4:0.

W doliczonym czasie gry, Fred po dokładnym podaniu od Tahitha Chonga mocno uderzył w stronę bramki Clubu Brugge. Piłka wpadła do siatki, a gol Brazylijczyka ustanowił wynik spotkania.

Old Trafford (Manchester) 27.02.2020, godz. 21:00

Manchester United – Club Brugge 5:0

27′ Fernandes (Rzut Karny), 34′ Ighalo, 41′ McTominay, 82′ Fred, 90+3′ Fred

Czerwone kartki: 23′ Deli

Manchester United: Romero – Shaw, Maguire, Bailly, Wan-Bissaka – Fred, McTominay (72′ Greenwood)– James (46′ Chong), Fernandes (65′ Lingard), Mata – Ighalo

Club Brugge: Mignolet – Ricca, Deli, Mechele, Mata (62′ Mitrovic)– Rits (79′ de Ketelaere), Vanaken, Kossonou – De Cuyper, Okereke, Tau (61′ Diatta)