Liga Europy: Liverpool zwycięża na Anfield

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

Piłkarze Kloppa po zwycięstwie nad Tuluzą 5:1 mają na koncie 9 punktów i są na pierwszym miejscu w grupie E.

Mecz od początku znakomicie się ułożył dla drużyny z czerwonej części Liverpoolu. W 9. minucie Diogo Jota z łatwością przeszedł całą obronę Tuluzy i pokonał golkipera rywali, posyłając piłkę w długi róg. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Zaledwie siedem minut po strzeleniu gola, The Reds nadziali się na szybką kontrę rywali, którą na bramkę zamienił Thijs Dallinga.

Drużyna Liverpoolu nie spuściła z tonu i nie przejęła się utratą gola. W 30. minucie fenomenalnym dośrodkowaniem popisał się Trent Alexander-Arnold, który w fantastyczny sposób obsłużył Wataru Endō. Japończyk uderzył piłkę głową w boczną siatkę i dzięki temu trafieniu świętował swojego debiutanckiego gola dla ekipy z Anfield. The Reds poszli za ciosem i cztery minuty później Darwin Núñez wykorzystał zamieszanie wewnątrz pola karnego i huknął pod poprzeczkę bramki gości.

Podopieczni Kloppa po przerwie kontynuowali natarcie na bramkę gości. Zwieńczeniem dominacji Liverpoolu był gol na 4:1 w 64. minucie. Darwin Núñez powinien sam wykończyć sytuację, którą  sobie wypracował. Minął obrońcę i bramkarza, ale uderzył na tyle fatalnie, trafiając ostatecznie w słupek. Na szczęście futbolówka po odbiciu od słupka trafiła pod nogi Ryana Gravenbercha, a ten ze stoickim spokojem wykończył tę sytuację.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Mohamed Salah ustalił wynik spotkania na 5:1.

Bramki: 9. Jota (Jo. Gomez), 30. Endó (Alexander-Arnold), 34. Núñez (Jones), 65. Gravenberch, 90+3. Saláh – 16. Dallinga (Dønnum

Żółte kartki: 75. Elliott (LIV)

Liverpool F.C.: Kelleher – Alexander-Arnold (C) (66. Gakpo), Jo. Gomez, Matip, Chambers (67. Quansah) – Jones, Endó, Gravenberch (70. Saláh) – Jota, Núñez (66. Scanlon), Elliott.
Rezerwowi: Alisson, Jaroš – Díaz, A. Mac Allister, McConnell, Szoboszlai, Tsimikas, van Dijk.

Trenér: Jürgen Klopp

Toulouse FC: Restes – Desler (73. Kamanzi), L. Costa, Nicolaisen, Diarra, Suazo (67. Magri) – N. Schmidt, Sierro (C), Cásseres (67. Gelabert) – Dønnum (67. Genreau), Dallinga (80. Begraoui).
Rezerwowi: Domínguez, Lacombe – Bangré, Keben, Mawissa.

Trenér: Carles Martínez

Sędziowie: Obrenović – Praprotnik, Kordež (SLO)