Liga Europy: Łatwa przeprawa Tottenhamu. Cztery gole w Londynie

amarabat

Bez niespodzianki w północnym Londynie. Występując w rezerwowym składzie, Tottenham nie miał jakichkolwiek problemów, aby odnieść zwycięstwo nad Łudogorcem Razgrad. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho zwyciężył 4:0.

Względem ostatniego ligowego pojedynku z Manchesterem City wygranym przez Tottenham 2:0, Jose Mourinho na mecz z Bułgarami wstawił całkowicie odmienny skład. Miejsce w drużynie, która wybiegła na murawę, zachował jedynie Tanguy Ndombele. Kluczowa zmiana dotyczyła pozycji napastnika. Portugalski menedżer dał szansę wypożyczonemu z Benfiki Lizbona Carlosowi Vinicusowi. 25-letni Brazylijczyk na boiskach Premier League spędził zaledwie 12 minut. Natomiast nieco lepiej prezentuje się jego dorobek w meczach Ligi Europy. W czwartym występie w europejskich pucharach w ekipie Tottenhamu zmiennik Harry’ego Kane’a zapracował na miano bohatera spotkania.

Od pierwszego gwizdka sędziego zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Bułgarzy w mgnieniu oka znaleźli się na straconej pozycji. Ci, którzy liczyli na jakąkolwiek niespodziankę z ich strony, szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Zawodnicy Tottenhamu otworzyli wynik spotkania w 16 minucie. Na listę strzelców wpisał się Vinicius. który tym samym zaliczył swoje debiutanckie trafienie w ekipie “Kogutów”. Na tym nie poprzestał i w 34 minucie wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Innym bohaterem akcji był Dele Alli. Pięknie rozwijającemu się pod wodzą Mauricio Pochettino Anglikowi nie po drodze z obecnym szkoleniowcem Jose Mourinho. Jego przydatność została ograniczona do absolutnego minimum i sprowadza się do epizodycznych występów na europejskiej arenie. Tym razem Alli mógł cieszyć się z asysty. Właśnie po jego zagraniu Vincius trafił na 2:0.

Takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron małe show odegrał Harry Winks. W 63 minucie pomocnik gospodarzy podjął się próby przelobowania bramkarza Łudogorca z kilkudziesięciu metrów spod linii bocznej boiska i piłka zatrzepotała w bramce. Londyńczycy nie zatrzymali się i po kolejnych 10 minutach było już 4:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lucas Moura, a asystował mu jego rodak. Oczywiście nie kto inny, jak Carlos Vinicius. Końcówka spotkania mogła należeć do młodych i gniewnych zawodników “Kogutów”. 16-letni Scarlett oraz 19-letni Clarke zaprzepaścili  jednak okazję, aby mecz ostatecznie zakończył się prawdziwym pogromem mistrzów Bułgarii.