Liga Europy: LASK rozprawiło się z AZ Alkmaar

LASK Linz

LASK Linz pokonało 2:0 AZ Alkmaar w rewanżowym meczu 1/16 Ligi Europy. W pierwszym meczu był remis 1:1, co oznacza awans Austriaków do następnej fazy.

Gospodarze stwarzali sobie zdecydowanie więcej sytuacji w pierwszej połowie. Jednak na gola czekali do 44. minuty. Prezent w postaci rzutu karnego wykorzystał Marko Raguz. On zresztą dwukrotnie pokonał bramkarza tego wieczoru. Na początku drugiej części gry najlepiej zachował się po wznowieniu gry od autu. Po małym zamieszaniu zaskoczył strzałem z bliska i trafił na 2:0.

LASK kończyło mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Philippa Wiesingera.

1/16 Ligi Europy, 27.02.2020, godz. 18:55

LASK Linz – AZ Alkmaar 2:0 (1:0)

Raguz 44′ (kar.) i 50′

LASK Linz: A. Schlager – Filipović, Trauner (C), Wiesinger – Renner, Michorl, Holland, Ranftl – Frieser (61′ Balič), Raguz (69′ Klauss), Goiginger (89′ Ramsebner).

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson (76′ Evjen), Leeuwin (63′ Druijf), Koopmeiners (C), Wijndal – Midtsjö, de Wit, Clasie – Stengs, Boadu, Idrissi.

Żółte kartki:   2x Wiesinger, Filipović  – Wijndal