LE: Bayer Leverkusen bezlitosny dla FC Porto!

facebook.com/bayer04leverkusen

W rewanżowym starciu Ligi Europy Aptekarze potwierdzili ponownie swoją dominację nad ekipą z Porto. Tym razem pewnie wygrali 3:1 i awansowali do 1/8 finału tych rozgrywek.

Pierwsza połowa nie była udana dla gospodarzy, nie mieli kompletnie pomysłu na to, jak odwrócić losy meczu. Choć strata z poprzedniego starcia nie była duża to strzelenie gola momentami graniczyło z cudem. A wystarczyłby jeden przy zachowaniu czystego konta. Niestety kolejne minuty wciągały Porto w coraz większy dół. W 10. minucie gry swoją sytuację wykorzystał Lucas Alario, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Trochę więcej zaczęło się dziać w drugiej części meczu, choć wszystkie celne strzały można było policzyć na palcach jednej ręki. Pozytywem był fakt, że co Leverkusen strzelało, to większość wpadało. W 50. minucie prowadzenie podwyższył Kerem Demirbay, a kilka chwil później wynik ustawił Kai Havertz. Podopiecznych Sergio Conceicao stać było tylko na jedną bramkę, którą zdobył Moussa Marega. W końcówce piłkarze Porto zaczęli grać bardziej agresywnie, wynikało to z sytuacji w jakiej się znajdowali. Z emocjami nie poradził sobie Tiquinho Soares, który przedwcześnie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. Ostatecznie niemiecki zespół zwyciężył i zameldował się w następnej rundzie.