Liga Europy: Gol w doliczonym czasie gry, Monaco wyrywa zwycięstwo

O 21:00 swoje zmagania w Lidze Europy rozpoczęły takie drużyny jak Legia Warszawa, AS Monaco czy West Ham United.

Większość kibiców w Polsce swoją uwagę kierowała ku starciu Legii Warszawa z Napoli, ale równolegle rozgrywane były niemniej ciekawe mecze. Jednym z takich starć bezapelacyjnie był pojedynek AS Monaco z PSV.

Przedmeczowe kursy stawiały PSV w roli faworyta, ale absolutnie nikt nie skreślał AS Monaco. Holendrzy w Eredivisie jak dotąd radzili sobie całkiem nieźle, więc nic dziwnego, że to oni byli wskazywani jako potencjalni wygrani. Strzelanie czwartkowego wieczoru rozpoczął jednak Myron Boadu, który wykorzystał podanie Caio Henrique. Holender miał czas, aby przyjąć, poprawić sobie piłkę i celnie strzelić prosto do siatki. Gospodarze dwoili się i troili aby doprowadzić do remisu, co udało im się dopiero w 59′ minucie. Cody Gakpo strzelił gola po tym jak wybiegł do podania i wykonał doskonały strzał ze skraju pola karnego. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w 90′ minucie Sofiane Diop po świetnym zagraniu Caio zapewnił monakijczykom cenne punkty.

PSV Eindhoven – AS Monaco 1:2

Boadu 20′, Diop 90′ – Gakpo 59′

W Londynie natomiast West Ham United podejmował Genk. Już w 20′ minucie  Tomas Soucek wyskoczył wysoko do dośrodkowania i oddał obiecujący strzał główką z bliskiej odległości. Tą ładną akcję, skierowaną na lewą stronę bramki, udaremnił Maarten Vandevoordt wykonując wspaniałą paradę. Goście odpowiedzieli w 38′ minucie. Paul Onuachu chciał wykończyć dośrodkowanie, ale nieznacznie chybił. Klasyczną bramkę do szatni strzelił Craig Dawson, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wyskoczył najwyżej w polu karnym. W 58′ minucie Aaron Cresswell wykonał rzut wolny i posłał piłkę w pole karne gdzie przejłą ją Issa Diop. Strzelił głową i trafił do bramki od poprzeczki. Prowadzenie podwyższył Jarrod Bowen już.. minutę później. Anglik zebrał piłkę i huknął pięknie zza pola karnego. “Młoty” pewnie wygrywają i umacniają się na pozycji lidera grupy H.

West Ham United – Genk 3:0