Liga Europy: Doppietta Mayorala zatapia Szachtar

World Today News

Roma po raz drugi ograła dziś ukraińską ekipę i bez problemów melduje się w ćwierćfinale. Dwa gole strzelił Borja Mayoral, Szachtarowi udało się zaś zdobyć bramkę honorową.

W pierwszej połowie brakowało tu właściwie wszystkiego, Sytuacji, goli i emocji. Roma brała rywala na przetrzymanie, a gospodarze niespecjalnie potrafili z tym cokolwiek zrobić. Wysoka wygrana w pierwszym spotkaniu dała Rzymianom komfort spokojnej gry i z niego też korzystali.

Ciekawie zrobiło się dopiero po zmianie stron. Po niej właśnie szybko udało się zdobyć gola Giallorossim. Był to już gol na łączne 4 : 0 i jasne stało się, że to właśnie włoska ekipa awansuje do 1/4 finału. Zdobył go świetnie dysponowany strzelecko w tych rozgrywkach Mayoral. Piłka z prawej strony od Karsdorpa spadła na nogę Kryvtsova. Kapitan ekipy z Doniecka próbował ją wybić na tyle niefortunnie, że właściwie tylko podbił ją do góry. Futbolówka znalazła się w zasięgu hiszpańskiego napastnika, a ten mądrym strzałem głową w zasadzie rozstrzygnął ten dwumecz. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi pozostawiając Trubina kompletnie bezradnym.

Roma miała swoje kolejne doskonałe szanse w następnych minutach. Z najprostszych pozycji nie trafiali jednak Pedro i Carles Perez. Odpowiedzieć udało się zaś Szachtarowi. Gola honorowego zdobył Junior Moraes przy asyście Patricka. Wykończył zgranie główką dobrym ślizgiem na piłkę wyrównując stan tego meczu. Do odrobienia strat było jednak niebotycznie daleko. Gol okazał się zresztą jedynie honorowym trafieniem, bo kilkanaście minut później wynik rywalizacji ustalił ponownie Mayoral. Osbłużył go jego rodak, Perez. Udało mu się minąć bramkarza, ale delikatnie wyrzucił się do linii końcowej. Podał zatem do Borjy, a ten podcinką nad lecącym na wślizgu obrońcą dał prowadzenie swojej drużynie.

Po łącznym 5:1 to Roma pewnie awansuje do ćwierćfinału. Jutro o 13 odbędzie się zaś losowanie par tego etapu rozgrywek Ligi Europy. Nie ma już w tym momencie reguły, iż nie można trafić na rywala z krajowego podwórka. Tym może być drużyna Milanu jeśli uda im się dziś wyeliminować Manchester United.

Szachtar Donieck 1 : 2 AS Roma

59′ Moraes – 48′ i 72′ Mayoral