Liga Europy: Arsenal minimalnie wygrywa z Rapidem

W meczu 1. kolejki Ligi Europy Rapid Wiedeń przegrał z Arsenalem 1:2. Zwycięskie bramki dla Kanonierów zdobyli David Luiz i Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal po raz czwarty z rzędu rozpoczyna swój udział w Lidze Europy, cel dokładnie taki, którego do tej pory nie udało się zrealizować, zwycięstwo w całych rozgrywkach. Pierwszym rywalem Kanonierów był Rapid Wiedeń.

Na pierwsze groźne uderzenie musieliśmy czekać do 15. minuty. Cedric dośrodkował w pole karne, z rzutu wolnego, tam główkował David Luiz, lecz dobrze w bramce zachował się Richard Strebinger. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze, w dużym zamieszaniu w szesnastce uderzał Marcel Rtizmaier, ale instynktowną interwencją popisał się Bernd Leno. Po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy niezłą akcję indywidualną przeprowadził Nicolas Pépé, który dryblingiem minął dwóch defensorów, zabrakło tylko dobrego wykończenia, bo futbolówka powędrowała w trybuny. W końcówce pierwszej części świetną okazję do gola miał Rapid, a konkretnie Ercan Kara, który ograł Luiza i błyskawicznie kopnął na bramkę Arsenalu jednak minimalnie się pomylił. Do przerwy na Allianz Stadion goli nie było.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Rapidu, który w 51. minucie wyszedł na prowadzenie. Leno, podał wprost pod nogi Kary, futbolówka odbiła się od jego nogi, szczęśliwie dotarła do Taxiarchisa Fountasa, ten strzelił bez przyjmowania i otworzył wynik meczu. Do remisu mógł doprowadzić Bukayo Saka, lecz strzelił prosto w Strebingera. Z każdym momentem podopieczni Mikela Artety zaczynali mieć coraz większą przewagę i w końcu udało im się doprowadzić do remisu. Pépé dośrodkował w szesnastkę ze stałego fragmentu gry, golkipeer Rapidu minął się z futbolówką, a do bramki wpakował ją Luiz. Chwilę później było już 2:1 dla The Gunners. Mohamed Elneny świetnie podał do Héctora Bellerína, ten wyłożył piłkę do Pierre Emericka Aubameyanga, a Gabończyk dopełnił formalności, czyli trafił do pustej bramki. W 89. minucie napastnik Arsenalu mógł wpisać się na listę strzelców, lecz uderzył bardzo niecelnie i ostatecznie Arsenal wygrał 2:1.

Podopieczni Mikela Artety przez dłuższy czas się męczyli, lecz w końcówce pokazali charakter, odrobili straty, a także udało im się wyjść na prowadzenie i w ostateczności zasłużenie wygrać spotkanie z Rapidem.