Liga Europy: Ajax za burtą Ligi Europy! Getafe wciąż zachwyca

Twitter

Getafe w spotkaniu rewanżowym co prawda przegrało, ale w dwumeczu okazało się lepsze od Holendrów i zameldowało się w 1/8 finału.

Mecz ten buzował emocjami od samego początku. Getafe grało podobnie jak przed tygodniem: głównie skupione na defensywie, odbierali piłki już na 20. metrze, a przede wszystkim wybijali z rytmu piłkarzy Ajaxu. W 5. minucie gospodarze zaskoczeni przez Jaime Matę, który w fantastyczny sposób ograł defensora i efektownie otworzył wynik tego spotkania. Zaledwie 5. minut później na tablicy wyników było już 1:1! Do wyrównania doprowadził Danilo wykorzystując podanie Van de Beeka. Gospodarze znani ze swojego ofensywnego stylu gry kompletnie nie umieli rozwinąć skrzydeł przy takiej grze jaką prezentowało Getafe. W 63. minucie Mathias Olivera niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki i tym samym dał prowadzenie podopiecznym Erika Ten Haga. Ostatecznie wynik nie zmienił się już do końca, a zespół spod Madrytu może cieszyć się z tego co udało mu się do tej pory osiągnąć.