Liga czeska: Sensacyjna porażka Sparty Praga z FC Slovacko na otwarcie sezonu

Sparta fatalnie rozpoczęła sezon ligi czeskiej.

Piłkarze Sparty Praga dosyć niespodzewanie przegrali z FC Slovacko 0:2 w meczu 1. kolejki ligi czeskiej. Gole dla drużyny gości strzelili Jan Kalabiška i Vlastimil Daníček.

Nowy sezon ligi czeskiej miał być tym, w którym Sparta wreszcie zdobędzie mistrzostwo, to zapowiadali trener, wiele mediów typowało Spartę na głównego faworyta do tytułu. FC Slovacko miało po prostu walczyć o dobre miejsce w środku tabeli.

Pierwsza groźna akcja w tym meczu miała miejsce w 19. minucie i od razu zakończyła się bramką dla gości. Milan Petržela podał do Jana Kalabiški, ten przedostał się w pole karne, minął obrońcę i strzałem pod nogami bramkarza umieścił piłkę w bramce. Bramkę wyrównującą mógł zdobyć Libor Kozák, ale po minięciu golkipera kopnął wysoko nad bramką. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy było już 0:2. Jan Navrátil podał prostopadle do Vlastimila Daníčka, a ten w sytuacji sam na sam z Florinem Nițą go pokonał. Rumuński bramkarz uratował Spartę przed stratą trzeciego gola w 37. minucie, gdy kapitalnie interweniował po uderzeniu Marka Havlika. Po pierwszej połowie FC Slovacko w pełni zasłużenie prowadziło z Spartą Praga na jej terenie 2:0.

W 59. minucie stratę Sparty mógł zmniejszyć Benjamin Tetteh, jednak uderzył bardzo niecelnie. Ghańczyk swojego gola mógł strzelić także, gdy główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz wtedy Matouš Trmal pewnie chwycił futbolówkę. Podwyższenie mogło podwyższyć także Slovacko. W polu karnym do uderzenia z przewrotki złożył się Navrátil, ale uderzył bardzo niecelnie. W końcowych minutach jeszcze jedną okazję miała Sparta. Sprzed szesnastki strzelał Adam Hložek, jednak Trmal na raty interweniował. Ostatecznie Sparta Praga sensacyjnie przegrała z FC Slovacko 0:2.

Z przebiegu meczu jest to zasłużona wygrana gości, którzy w pełni zdominowali pierwszą połowę i zdobyli dwie bramki. W drugiej przewagę miała Sparta, jednak Slovacko miało dziś bardzo szczelną obronę i nie pozwoliło, by gospodarze stworzyli sobie jakieś stuprocentowe okazje.