Lewandowski: Lubimy popadać w skrajności

Lewandowski

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski w dwóch wrześniowych spotkaniach reprezentacji Polski skompletowała jeden punkt po bezbramkowym remisie z Austrią na PGE Narodowym. Kolejne starcia w eliminacjach EURO 2020 już na początku października.

– Wszyscy myśleli, że wygramy dwa mecze, że będzie łatwo. Wiemy, że kolekcjonowaliśmy punkty, choć nie wyglądało to fantastycznie, że coś nie funkcjonowało. Zdaję sobie sprawę, że lubimy popadać w skrajności, od euforii do załamania. Trzeba to wypośrodkować, szanować każdego przeciwnika. Wszystko zależy od nas: jak powinniśmy lepiej grać i wyglądać – skomentował Robert Lewandowski.

Kapitan “biało-czerwonych” pochwalił Krystiana Bielika, Dawida Kownackiego oraz Sebastiana Szymańskiego, którzy budują sobie coraz mocniejszą pozycję w kadrze. – Młodzi zawodnicy zagrali dobre spotkanie, pokazali się z dobrej strony. Na pewno przed nimi sporo pracy, ale to jak zagrał Krystian, Dawid i później po wejściu Szymek, to wielkie brawa dla nich. Teraz ich czas, by nie tylko grali w klubach, ale budowali sobie coraz bardziej znaczącą rolę, bo wtedy przyjeżdżasz na kadrę dużo lepiej nastawiony. Ich czas nadchodzi, ale ważne, by go nie marnowali, nie czekali na nic, ale go wykorzystali – dodaje napastnik Bayernu Monachium.

źródło: laczynaspilka.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *