Leszek Ojrzyński może szybko wrócić do pracy

https://polski-sport.pl/

Jak informuje portal Gol24.pl, Leszek Ojrzyński może szybko powrócić na ławkę trenerską. Według wiadomości przekazanych przez wspomniany portal, Ojrzyński może już niedługo poprowadzić walczący o awans do Ekstraklasy zespół łódzkiego ŁKS-u.

Choć doniesienia te mogą wydawać się zadziwiające, to trzeba przyznać, że sytuacja jest rozwojowa, a przyszłość obecnego trenera ŁKS-u Ireneusza Mamrota bardzo niepewna. Pomimo, iż Mamrot w klubie z Łodzi przebywa dopiero niewiele ponad miesiąc, rzekomo już zdążył podpaść prezesowi klubu – Tomaszowi Skalskiemu. Ten miał bardzo zdenerwować się po wczorajszej porażce drużyny z bezpośrednim rywalem w walce o awans – Arką Gdynia. Po meczu, który znacząco skomplikował łódzkie plany związane z awansem, włodarz klubu wg. informacji portalu Gol24.pl rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca.

To właśnie Ojrzyński na liście Skalskiego zajmuje miejsce numer jeden. W poniedziałek 49-latek pożegnał się z posadą trenera Stali Mielec, którą piastował od listopada zastępując Dariusza Skrzypczaka. Stal jest bliska spadku, a nowego szkoleniowca Włodzimierza Gąsiora czeka bardzo trudne zadanie.

Oprócz Ojrzyńskiego mówi się głownie o Aleksandarze Vukoviciu i zwolnionym niedawno z ekstraklasowej Wisły Płock – Radosławie Sobolewskim.

Ireneusz Mamrot poprowadził do tej pory zespół ŁKS-u w sześciu spotkaniach. Triumfował tylko dwukrotnie, raz zdobył 1 punkt, a aż trzykrotnie kończył mecz na pozycji przegranej. Bilans ten nie napawa nikogo sympatyzującego z łódzką ekipą optymizmem, albowiem Mamrot miał ożywić bezbarwny pod koniec kadencji Wojciecha Stawowego zespół. Tak się jednak nie stało, a drużyna delikatnie mówiąc, nie gra zbyt dobrze. Gdyby Mamrot teraz pożegnał się z klubem z al. Unii, to byłaby to jedna z najkrótszych przygód trenerskich w polskiej piłce w ostatnim czasie.
Czasu do końca rozgrywek pozostało coraz mniej, a ŁKS wciąż ma jeden cel, czyli awans, o który z obecną postawą drużyny pod przewodnictwem Ireneusza Mamrota może być trudno.

Czas ucieka, awans również, sezon coraz bliżej końca, a decyzję trzeba podjąć. Jak będzie ona brzmiała? Dowiemy się zapewne w najbliższych dniach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.