Leonardo: Moje odejście nie było związane z Kylianem Mbappe

źródło: en.wikipedia.org


Były dyrektor sportowy Leonardo ocenił swój trzyletni pobyt w PSG. Po raz pierwszy od zwolnienia wypowiedział się na łamach “L’Equipe”.

Wielu ekspertów dopatruje się błędów przy dokonywaniu transferów w zeszłym roku. Leonardo zapłacił cenę i zastąpił go Luis Campos. – Myślę, że mogliśmy bardziej stanąć na wysokości zadania. Zdarzało się, że wmawialiśmy sobie, że może lepiej poczekać – przyznał Brazylijczyk.

– Myślę, że były chwile zmęczenia. Covid-19 miał wpływ na następny. Miałem dwa razy zakażenie i są chwile, w których nadal go czuję. W końcu pozyskaliśmy Leo Messiego. Przybyli młodzi, Achraf Hakimi, Nuno Mendes i Donnarumma. Moje odejście nie było związane z Kylianem Mbappe – kontynuował.

– Messi nigdy tak naprawdę nie myślał o odejściu. Decydowały o tym ostatnie chwile. Ale k…a, udało się zrealizować jedyny transfer  w jego karierze! Więc tak. Dziękuję Messiemu, nic więcej. Chronologicznie masz Pele, potem Maradonę i Messiego. Jest na górze Olimpu piłkarzy. Kiedy oceniam moje trzy lata, wśród sukcesów widzę finał i półfinał Ligi Mistrzów, dziesiąty tytuł mistrzowski, siedem krajowych trofeów i przybycie Messiego – podkreślił Leonardo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.