Leo Messi jest już wolnym agentem!

Messi

twitter: fcbarcelona

Po dwudziestu jeden latach od przybycia do Barcelony i po 5844 dniach w pierwszym zespole, Leo Messi nie jest już formalnie piłkarzem FC Barcelony!

Dzisiaj, tj. w czwartek 1.06 2021, równo o godzinie 00:00 wygasł kontrakt Leo Messiego, który połączył go z drużyną jego życia. Piłkarz po raz pierwszy został wolnym agentem. Zawodnik obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny, z którą walczy o Copa America i odciął się od drużyny Barcy – przynajmniej na jakiś czas. Wśród zarządu panuje spokój. Nawet brak podpisu Leo Messiego pod nową umową nie zmienia tego stanu rzeczy. Bowiem są oni przekonani, że kapitan zostanie.

Z pewnością sytuacja ta jest daleka od tej, gdzie Messi wysłał – słynny już – burofax do ówczesnego prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu. Na szczęście dla kibiców Barcelony te czasy są już historią, a przybycie Joana Laporty rozpaliło we wszystkich nadzieję. Nawet w Leo Messim.

Terminarz LaLiga na sezon 2021/22

Laporta nie osiągnął swojego celu, jakim było odnowienie umowy 34-latka przed końcem czerwca. Niestety przez złożoność całego ruchu, było to niemal niemożliwe do zrobienia. Ale prezydent uspokaja: – Chcemy aby Leo został, on też tego chce. Wszystko jest na dobrej drodze. Musimy uporządkować finansowe fair play. Jesteśmy w trakcie znajdowania najlepszego rozwiązania dla obu stron. Negocjację postępują. Co prawda powoli, ale jednak. Porozumienie jest coraz bliżej i umowa może zostać sfinalizowana w przeciągu kilku godzin, a w najgorszym wypadku dni.

Obie strony dokładają wszelkich starań, aby doszło do jak najszybszego porozumienia, ale nadal pozostają pewne kwestie ekonomiczne do uzgodnienia. Nie wolno nam zapominać, że zgodnie ze zmianą przepisów na sezon 21/22, Barca musi zredukować płace o co najmniej połowę.

Relację pomiędzy prezydentem, a piłkarzem są bardzo dobre. Piłkarz niejednokrotnie powtarzał, że chce być częścią projektu, który nastawiony jest do walki o najwyższe cele. Dla Messiego to sukces jest najważniejszy, a pieniądze są dopiero na drugim planie. Wszystko jest w rękach Laporty. Dlatego też wśród kibiców Barcy nie powinno być większego niepokoju, co do przyszłości Messiego. Tak naprawdę wystarczy ze spokojem czekać na to, aż klub oficjalnie poinformuje o sfinalizowaniu nowej umowy Argentyńczyka.

źródło: Sport.es


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *