Legia wyrusza na łowy. Michniewicz chce chorwackiego pomocnika

zdjęcie: https://hajduk.hr/album/rijeka--hajduk-0-1/2748

Portal “Legia.Net” podał, że Legia Warszawa wykazuje zainteresowanie chorwackim pomocnikiem, Mijo Catkasem.

Legia Warszawa kilka dni temu zdobyła swoje piętnaste mistrzostwo Polski. Trener Czesław Michniewicz wyraził swoje oczywiste zadowolenie tym faktem, ale po wzmożonych doniesieniach medialnych możemy wnioskować, że myśli już o kolejnym sezonie. W związku z tym stołeczny klub wyruszył na transferowe łowy.

Dziś dobiegła do nas informacja, że Legia jest zainteresowana sprowadzeniem Mijo Catkasa. Jest to 28-letni ofensywny pomocnik Hajduka Split.

Gdy popatrzymy na statystyki Chorwata, mogą robić wrażenie. Już w trzecim kolejnym sezonie zdobył ponad 10 goli w najwyższej chorwackiej lidze rozgrywkowej. Ponadto dysponuje on nie tylko godną podziwu skutecznością, ale także wizją w grze. 28-latek w każdym sezonie dokłada do swojego dorobku strzeleckiego kilka asyst.

Jednak po tak barwnym przedstawieniu może nasunąć się pytanie, dlaczego taki zawodnik miałby trafić do Legii Warszawa? Chociażby dlatego, że jego kontrakt kończy się wraz z obecnym sezonem, więc będzie możliwość sprowadzić go za darmo. Catkas już zimą zapowiedział, że nie ma zamiaru go przedłużyć. Wobec tego władze klubu zdecydowały się na przeniesienie go do drugiej drużyny Hajduka. Chorwatowi brakuje w ostatnim czasie regularnej gry, a w nowej drużynie z pewnością dostanie czas na dojście do optymalnej dyspozycji.

W tym sezonie Mijo Catkas rozegrał 20 spotkań, zdobył w nich 12 goli i miał 3 asysty. Przez portal Transfermarkt.de wyceniany jest na 3.7 miliona euro.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *