Świetny występ Mateusza Klicha. Deklasacja na Elland Road

30-letni reprezentant Polski, Mateusz Klich po raz kolejny odegrał kluczową rolę w drużynie Marcelo Bielsy.

13 KOLEJKA PREMIER LEAGUE:

Leeds United 5-2 Newcastle

Piłkarze Marcelo Bielsy dobrze rozpoczęli spotkanie stopniowo zdobywając przewagę. Niestety mimo wielu licznych okazji bramkowych, nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości. W 26. minucie świetnym podaniem popisał się Wilson, który obsłużył Hendricka. Meslier musiał wyciągnąć piłkę z bramki, a wynik na tablicy zamienił się na 0-1. Na odpowiedź Leeds nie musieliśmy długo czekać, ponieważ dziewięć minut później Bamford prostym strzałem pokonał bramkarza gości zamieniając wynik na 1:1.
Drugą połowę dobrze rozpoczęła drużyna gospodarzy zdobywając bramkę na 2-1, a strzelcem został Rodrigo. Niespełna cztery minuty później wyrównał Clark po asyście Frasera. Od tego momentu byliśmy świadkami popisu strzeleckiego w wykonaniu Leeds. W 77. minucie po asyście Mateusza Klicha bramkę zdobył Dallas. W 85. minucie trafienie zanotował Alioski po asyście Hernandeza, a dzieła zniszczenia dokończył Harrison w 88. minucie po kolejnej asyście Hernandeza, który na boisku pojawił się w 82. minucie spotkania. Reprezentant Polski został zmieniony w 89. minucie przez Shackletona.

Leeds United – Meslier, Ayling, Cooper, Dallas, Alioski, Phillips, Rodrigo – Hernandez (82) , Klich – Shackleton (89) , Raphinha, Harrison, Bamford – Roberts (84)

Kartki – Klich żółta (37), Phillips żółta (48), Raphinha żółta (67)

Newcastle – Darlow, Clark, Fernandez, Murphy, Lewis, Longstaff, Hayden, Fraser – Almiron (75), Hendrick – Krafth (62) , Wilson, Joelinton – Gayle (74)