Lech z Wisłą na remis, Pogoń lepsza od Arki

Piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Wisły Płock zremisowali z Lechem Poznań 0:0 w trzecim sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy. Wcześniej Pogoń Szczecin pokonała Arkę Gdynia 3:2.

Wpierwszych minutach mecz był bardzo słaby i obie drużyny nie potrafiły stworzyć składnej akcji. Najbliżej bramki było w 30. minucie, gola mogli strzelić goście. Kamil Jóźwiak dośrodkował w pole karne, tam główkował Christian Gytkjær, ale bramkarz Wisły dobrze interweniował. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał także Kamil Jóźwiak, ale jego strzał z pola karnego, był minimalnie niecelny. W pierwszej połowie w zasadzie nic więcej się nie działo i po pierwszych 45 minutach w Płocku bramek nie było.

Najbliżej bramki na początku drugiej połowy był Wołodymyr Kostewycz, który próbował przelobować bramkarza Wisły, ale niewiele się pomylił. Jeszcze lepszą okazję do zdobycia gol miał Christian Gytkjær, ale fatalnie przestrzelił po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego. W 90 minucie Wisła mogła zgarnąć komplet punktów, lecz Jakub Łukowski w sytuacji sam na sam trafił prosto w goalkeepera. Ostatecznie w Płocku bramek nie było i obie drużyny mogą czuć niedosyt.

We wcześniejszym meczu Pogoń pokonała Arkę Gdynia 3:2. Prowadzenie Portowcom, ślicznym strzałem z woleja dał Kamil Drygas.  Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Mateusz Szwoch. Na początku drugiej połowy znowu gospodarze wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Adama Frączczaka. Wyrównującą bramkę pięknym uderzeniem z dystansu zdobył Rubén Jurado. Bohaterem meczu został Adam Buksa, który strzelił zwycięskiego gola w 82. minucie.