Lech Poznań: Kontuzjowani piłkarze wracają do treningów

Lech Poznań wygrał w niedzielę ze Śląskiem Wrocław. Dla poznaniaków była to pierwsze zwycięstwo od 6 grudnia. Trzy punkty za ten mecz pomogły odetchnąć Dariuszowi Żurawiowi, wokół którego zaczynało robić się gorąco. Inną ważną kwestią jest to, że piłkarze, którzy narzekali w ostatnim czasie na urazy, wracają do treningów.

Na swojej stronie internetowej Lech Poznań poinformował, że zmagający się z urazami Lubomir Satka oraz Mikael Ishak powoli wracają do treningów z pełnym obciążeniem. Dużo więcej optymizmu jest przy nazwisku środkowego obrońcy, który trenuje na mocniejszych obrotach niż szwedzki napastnik. W przypadku tego drugiego, lekarze są ostrożniejsi. Jak mówi Dariusz Żuraw, w przypadku wspomnianej dwójki, decyzje podejmowane są z dnia na dzień:

” To jest tak, że tutaj decyzję podejmujemy z dnia na dzień. I jest spora szansa, że ci dwaj piłkarze będą w pełnym treningu jeszcze przed derbami z Wartą Poznań. Podobnie było zresztą w przypadku Bartka Salamona, który dostał zielone światło w piątek, a w niedzielę nic nie stało na przeszkodzie, żeby znalazł się w kadrze meczowej na starcie ze Śląskiem” – powiedział szkoleniowiec Lecha, cytowany przez oficjalną stronę poznańskiego klubu.

Takie informacje są dla trenera Kolejorza wiadomością najlepszą z możliwych. W ostatnich meczach w kadrze zespołu brakowało najważniejszych zawodników, a ławka rezerwowych zapełniana była juniorami. Przed Lechem piątkowe derby Poznania z Wartą. Zostaną one rozegrane na boisku w Grodzisku Wielkopolskim, a obie drużyny są w ligowej tabeli bardzo blisko siebie. Lech podał również, że prócz Satki i Ishaka, nic nie dolega już Bartoszowi Salomonowi. Sprowadzony zimą obrońca również opuścił ostatnie mecze wskutek urazu. Teraz jak piszą na stronie Kolejorza – byłemu zawodnikowi SPAL już nic nie przeszkadza. Jego powrót zwiększa pole manewru trenerowi Żurawiowi.

Lech jest dla mnie nieodgadniony, ale za jedną decyzję pochwalę zarząd Kolejorza – mówi Grzegorz Hałasik z Polskiego Radia Poznań


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *