Zdziesiątkowany Lech Poznań wygrał na wyjeździe z fińskim Honka Espoo 3:1 w II rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. “Kolejorz” pojechał na to spotkanie bez kontuzjowanych Luisa Henriqueza, Barrego Douglasa oraz Rafała Murawskiego.

Już w 11 minucie na prowadzenie wyszli Lechici po strzale Ubiparipa, który godnie zastąpił Ślusarskiego, którego ominął okres przygotowawczy z powodu kontuzji. Sześć minut później wyrównał Vasara i takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa. W 53 minucie podopieczni Rumaka znów wyszli na prowadzenie po strzale kolejnego napastnika, Teodorczyka. Wynik spotkania ustalił bezpośrednio z ok. 30 metrów z rzutu wolnego Kamiński.

FC Honka Espoo – Lech Poznań 1:3 (1:1)
0:1 – 11′ Ubiparip
1:1 – 17′ Vasara
1:2 – 53′ Teodorczyk
1:3 – 71′ Kamiński

żółte kartki: 53′ Palazuelos, 70′ Meite – 33′ Wołąkiewicz

Honka: Viitala – Koskinen, Meite, Baah, Aalto, Palazuelos, Yaghoubi, Porokara (75′ Kastrati), Vasara, Makijarvi (75′ Aijala), Vayrynen

Lech: Kotorowski – Możdżeń, Arboleda, Kamiński, Wołąkiewicz, Trałka, Drewniak, Lovrencsics (83′ Pawłowski), Hamalainen, Ubiparip (90′ Formella), Teodorczyk (86′ Ślusarski)