piast

Piast Gliwice przegrał dziś wyjazdowe spotkanie w eliminacjach Ligi Europy 2:1 z Azerską drużyną Qarabag Agdam (Karabach) . Bramki dla gospodarzy strzelali Richard oraz Reynaldo.

Od pierwszych minut przeważali gospodarze i już w 2′ minucie spotkania mogli objąć prowadzenie jednak piłka minęły o centymetry bramkę Piasta. Gliwicki klub zdobył bramkę w 10′ minucie po zamieszeniu w polu karnym. Po dośrodkowaniu Izvolt’a piłkę głową uderzył Marcin Robak otwierając wynik spotkania. Jednak po zdobytym golu gra polskiej drużyny nie zmieniła się i gospodarze spisywali się dużo lepiej w upale. Po 30′ minutach gry sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Po przerwie Karabach konstruował coraz groźniejsze akcje na połowie gości, czego skutkiem była piękna bramka z dystansu Richarda w 40′ minucie meczu.

Po przerwie Azerowie ostrzeliwali bramkę Jakuba Szumskiego, a efektem była bramka Reynaldo na 2:1 dla gospodarzy. Bezradni piłkarze Piasta próbowali zaskoczyć rywali jednym długim podaniem, jednak dobra gra obronna Karabachu nie dopuściła do straty gola.

Miejmy nadzieję, że Piast zagra dużo lepiej w Gliwicach przed własną publicznością!