Lech liderem LOTTO Ekstraklasy!

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Lecha Poznań pokonali Górnika Zabrze 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Poznaniacy zostali liderem LOTTO Ekstraklasy.

Przez pierwsze minuty meczu spotkanie nie mogło się rozpocząć, bo kibice Lecha rzucali serpentynami i co chwilę przerywali mecz. W końcu piłkarze zaczęli grać na dobre od 16. minuty.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy 25. minucie, Maciej Gajos uderzył prosto w Tomasza Loskę. Odpowiedź Górnika zobaczyliśmy ze strony Szymona Matuszka, piłka po jego strzale poleciała w trybuny. Najbliżej gola był Tymoteusz Klupś, który z ostrego kąta kopnął w słupek. Do pierwszej połowy sędzia Frankowski doliczył 16 minut z powodu zawirowań na początku meczu. No i w pierwszej doliczonej minucie Kamil Jóźwiak wyszedł sam na sam z Tomaszem Loską i umieścił piłkę bramkarzowi Górnika pod nogami.Blisko wyrównania był Damian Kądzior, jednak jego strzał świetnie obronił Matúš Putnocký. Do przerwy Lech prowadził z Górnikiem 1:0.

Na początku drugiej połowy zobaczyliśmy 3 strzały, 2 ze strony Lecha za sprawą Wołodymyra Kostewycza i Klupśa, a w Górniku strzelał Szymon Żurkowski. Te uderzenia były, jednak za słabe by zaskoczyć bramkarzy rywala. Dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Maciej Gajos, ale nie trafił na pustą bramkę po odbitej piłce przez Tomasza Loska. Mimo przewagi Lecha, to Górnik zdobył bramkę wyrównującą. Fatalny błąd techniczny w polu karnym popełnił Niklas Bärkroth, który trafił sobie w rękę i sędzia Frankowski wskazał na jedenastkę. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki Lecha podszedł Damian Kądzior i pewnym strzałem w środek pokonał Putnocký’emu. Goście nie cieszyli się długo z tego remisu. Ładnego gola z dystansu zdobył Łukasz Trałka, piłka po jego strzale skozłowała przed Loską i zmyliła bramkarza.

Marzenia o remisie dla Górnika zabił Radosław Majewski finezyjnym strzałem z dystansu. Ostatecznie Lech pokonał Górnika i został liderem LOTTO Ekstraklasy.