Juventus wygrywa z Benevento

Euro Sports Rumours

Piłkarze Benevento przegrali z Juventusem 2:4 w 31. kolejce Serie A. Koncertowy mecz zagrał Paulo Dybala, który zdobył hattricka.

Pierwszy strzał gości zobaczyliśmy w 5. minucie ze strony Mario Mandžukića, Chorwat uderzył, jednak bardzo fatalnie. W następnej sytuacji Juventusu padła bramka. Juan Cuadrado podał do Paulo Dybali, ten podprowadził sobie piłkę w pole karne i pięknym, technicznym strzałem nie dał szans Christianowi Puggioniemu. Groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego było po mocnym kopnięciu Sandro sprzed pola karnego, z którym jednak Polak sobie pewnie poradził. Chwilę później gospodarzom udało się wyrównać. Filip Đuričić huknął z dystansu, świetnie ten strzał obronił Szczęsny, piłka trafiła pod nogi Guilherme, ten dograł pod nogi Cheicka Diabaté, a ten spokojnie umieścił futbolówkę do pustej bramki.

Prowadzenie podopiecznym Massimiliano Allegriego mógł dać Cuadrado, jednak zmarnował sytuację oko w oko z bramkarzem. Tuż przed przerwą Turyńczykom udało się strzelić gola. Berat Djimsiti wpakował się w nogi Miralema Pjanića i mimo, że początkowo sędzia Fabrizio Pasqua nie wskazał na jedenastkę, to po analizie VAR zmienił zdanie. Do piłki ustawionej na wprost bramki Puggioniego podszedł Dybala i nie dał szans bramkarzowi Benevento. Do przerwy Juventus prowadził  2:1.

Druga część meczu kapitalnie rozpoczęła się dla podopiecznych Roberto De Zerbiego, którym udało się wyrównać. Nicolas Viola dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę, a tam Diabaté wyskoczył najwyżej i nie dał szans Szczęsnemu.

Gospodarzom nadal nie udało się utrzymać tego remisu, bo znowu zachowali się głupio w polu karnym i Juventus otrzymał kolejną jedenastkę, tym razem Nicolas Viola podciął Gonzalo Higuaína. Do karnego ponownie podszedł Dybala i ponownie się nie pomylił.

Marzenia o remisie dla Benevento zabił Douglas Costa, który bombą z dystansu zerwał pajęczynę bramki Puggioniego. Ostatecznie Benevento przegrało z Juventusem 2:4 i goście znacznie przybliżyli się do scudetto.