Triumfami FCS Bukareszt i Viktorii Pilzno zakończyły się mecze grupy G w ramach drugiej kolejki Ligi Europy. Ci pierwsi pokonali na wyjeździe FC Lugano, z kolei Czesi okazali się lepsi od Hapoelu Beer Sheva.

W pierwszej kolejce ze zwycięstw cieszyli się piłkarze FCS Bukareszt i Hapoelu Beer Sheva. Dziś FC Lugano i Viktoria Pilzno chciały odwrócić tę sytuację i nie były bez szans. Obie te drużyny grały bowiem na własnych stadionach (z zaznaczeniem, że FC Lugano swoje mecze w europejskich pucharach rozgrywa w Lucernie).

Starcie z FCSB zaczęło się bardzo dobrze dla piłkarzy Lugano. Już po upływie niecałego kwadransa wyszli oni na prowadzenie po tym, jak Mattia Bottani wykorzystał prostopadłe podanie Davide Marianiego i pokonał Florina Nițę. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie meczu. W jej końcówce bliski podwyższenia wyniku był Mariani, ale gości od straty drugiego gola uratował słupek.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. To goście przejęli inicjatywę, a na jej efekt trzeba było czekać do 58. minuty. Wtedy to wyrównującą bramkę dla wicemistrzów Rumunii zdobył Constantin Budescu. Piłkarze FCSB poszli za ciosem i kilka minut później objęli prowadzenie. W roli głównej wystąpili tym razem boczni obrońcy. Zagrywał Romario Benzar, a na listę strzelców wpisał się Júnior Maranhão. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu. Lugano uległo ostatecznie FCS Bukareszt 1:2.

28.09.2017, 2. kolejka Ligi Europy, grupa G, Lucerna, Swissporarena

FC Lugano – FCS Bukareszt 1:2 (1:0)
Mattia Bottani 14′ – Constantin Budescu 58′, Júnior Maranhão 64′

Lugano: David Da Costa – Dragan Mihajlović, Fulvio Sulmoni, Vladimir Golemić, Fabio Daprelà – Cristian Ledesma, Jonathan Sabbatini, Davide Mariani (Antonini Čulina 75′) – Domen Črnigoj (Younes Bnou 75′), Mattia Bottani (Radomir Milosavljević 71′), Alexander Gerndt.

FCSB: Florin Niță – Romario Benzar, Bogdan Planić, Mihai Bălașa, Júnior Maranhão – Ovidiu Popescu (Dennis Man 46′), Mihai Pintilii, Filipe Teixeira, Florin Tănase, Constantin Budescu (Lucian Filip 81′) – Harlem Gnohéré (Florinel Coman 66′).

Żółte kartki: Daprelà, Mihajlović, Bnou – Pintilii

Sędzia: Serhiy Boyko (Ukraina)

Nieco dłużej na pierwszego gola musieli czekać kibice zgromadzeni na stadionie w Pilznie, ale tutaj również gospodarze jako pierwsi trafili do siatki rywala. W 29. minucie wynik meczu otworzył Milan Petržela, wykańczając dwójkową akcję z Janem Kopicem. Gospodarze mieli w pierwszej połowie wyraźną przewagę, ale razili nieskutecznością. Do przerwy prowadzili zatem tylko 1:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od szybkiej wymiany ciosów. Najpierw goście mogli wyrównać za sprawą Johna Ogu, a po chwili celny strzał na bramkę Hapoelu oddał Tomáš Hořava. W obu przypadkach górą byli jednak bramkarze i wynik pozostawał bez zmian.
W 62. minucie szkoleniowiec drużyny gości zdecydował się posłać na boisko Anthony’ego Nwakaeme i jak się okazało była to słuszna decyzja. Nigeryjczyk wniósł sporo ożywienia w ofensywne poczynania mistrzów Izraela, a po ośmiu minutach pobytu na boisku doprowadził do wyrównania, wykorzystując podanie Dora Elo.
Remis utrzymał się zaledwie przez sześć minut. Gospodarze błyskawicznie odzyskali prowadzenie. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Andreas Ivanschitz zagrał do Kopica, a ten skierował piłkę do siatki. Pomimo prowadzenia, piłkarze Viktorii nie zamierzali oddawać inicjatywy i w 89. minucie postawili kropkę nad “i”. W rolach głównych wystąpili dwaj rezerwowi: Martin Zeman zaliczył asystę, a na listę strzelców wpisał się Marek Bakoš. Viktoria – Hapoel 3:1.