LE: Skromne zwycięstwa Krasnodaru i Getafe

W ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy Getafe mierzyło się na wyjeździe z Trabzonsporem, zaś Krasnodar na własnym terenie podejmował ekipę FC Basel. 

W Rosji spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Na murawę wyszli z pewnym planem działania, który konsekwentnie realizowali. Goście mieli wielkie problemy z przedostaniem się pod pole karne Krasnodaru, szczególnie w drugiej połowie. W ciągu całego spotkania zdołali oddać zaledwie jeden strzał celny, co było zdecydowanie poniżej oczekiwań. Jedyny gol padł dopiero w 72. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Ari. Dzięki tej wygranej ekipa Sergeia Matveeva wciąż liczy się w walce o awans do fazy pucharowej. Basel pomimo pierwszej wpadki zachowało pozycję lidera.

W drugim meczu Getafe zdołało poradzić sobie z Turkami. Choć w pierwszej połowie razili skutecznością, tak w drugich 45. minutach poprawili ten aspekt nieznacznie. Na ich szczęście wystarczyło to, by wrócić do Hiszpanii z kompletem punktów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 50. minucie Jaime Mata po doskonałym zagraniu Kenedy’ego. Starcie z Basel w ostatniej kolejce zadecyduje, czy zobaczymy ekipę z przedmieść Madrytu w fazie pucharowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *