LE: Remis na Ghelamco Arena! Awans AS Romy!

AS Roma / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Spotkanie rewanżowe AS Romy z Gent zakończyło się remisem 1:1. Taki wynik sprawia, że to Rzymianie meldują się w 1/8 ponieważ pierwsze starcie wygrali 2:1.

Roma tego spotkania pod względem piłkarskim nie mogła zaliczyć do udanych. Głęboko cofnięty zespół bronił się przed ciągłym naporem ze strony gospodarzy co uniemożliwiło im stworzenie wielu sytuacji podbramkowych. Gent był bardzo ofensywnie nastawiony, bardzo zależało im na zdobyciu gola, który dałby im przepustkę do następnej fazy. W 25. minucie na stadionie zapanowała euforia, ponieważ Jonathan David znalazł sposób na szczelną defensywę Romy i tym samym pokonał Pau Lopeza. Jednak odpowiedź gości przyszła błyskawicznie. Już cztery minuty później trybuny uciszył Justin Kluivert. Do końcowych chwil ważyły się losy tego dwumeczu, Gent był na prawdę bliski strzelenia kilku bramek, jednakże wszystkie próby zakończyły się fiaskiem. Ostatecznie to Roma przeszła dalej.