LE: Niespodzianka w Stambule, Man Utd bez punktów

Niezwykle ciekawą sytuację mamy w grupie A Ligi Europejskiej. Czołowa drużyna z Premier League Manchester United w europejskich pucharach ma ogromne problemy, a dziś na trudnym terenie w Turcji ponieśli porażkę z Fenerbahce SK (0:2).

Już pierwsza akcja w spotkaniu przyniosła bramkę, a fenomenalną przewrotką popisał się 30-letni Moussa Sow. Wynik w drugiej części podwyższył Holender Jeremain Lens z rzutu wolnego. Podopieczni Jose Mourinho nie byli wstanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Ponadto w pierwszej połowie z powodu kontuzji murawę musiał opuścić Paul Pogba. Manchester United było stać jedynie na kontaktową bramkę. W 89. minucie pięknym uderzeniem bramkarza pokonał Wayne Rooney.

W drugim grupowym meczu Ukraińska Zoria Ługańsk podzieliła się punktami z Feyenoordem Rotterdam (1:1). Holendrzy objęli prowadzenie w 15. minucie. Do siatki trafił 25-letni Duńczyk Nicolai Jorgensen. Bramkę do szatni dla gospodarzy zdobył 26-letni Brazylijczyk Rafael Forster z rzutu karnego.

Obecna sytuacja w grupie A jest arcyciekawa. Po rozegraniu czterech spotkań grupowych liderem pozostaje Feyenoord Rotterdam jednakże tyle samo oczek czyli siedem ma Feyenoord Rotterdam. Natomiast Czerwone Diabły zajmują trzecią pozycję i muszą w kolejnych spotkaniach punktować, jeśli myślą o awansie.