LE: Mbia uratował dla Sevilli jeden punkt!

W meczu grupy G 2 kolejki fazy grupowej LE 2014/15 Sevilla tylko zremisowała na wyjeździe z HNK Rijeka 2:2. Zespół z Andaluzji do końca meczu zacięcie walczył żeby wyrównać wynik, udało się to w 92 minucie za sprawą Stephane’a Mbii.

Sevilla pierwsza objęła prowadzenie. W 26 minucie Iago Aspas strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Chorwackiej ekipy – 1:0 dla Sevilli. “Los Rojiblancos” utrzymali skromną przewagę do przerwy. W drugiej połowie Rijeka ruszyła do groźnych ataków. W 53 minucie Kramarić pewnie wykorzystał rzut karny a kilkanaście minut później Kvrzić wyprowadził gospodarzy na prowadzenie i w ten sposób było już 2:1 dla Rijeki. Podopieczni Unaia Emery’ego do końca meczu musieli walczyć o wyrówanie, udało się dopiero w 92 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wbił do bramki Stephane Mbia tym samym ratując Hiszpanom jeden punkt. Warto dodać, że od 52 minuty Sevilla musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Timothee Kolodziejczaka.

W drugim meczu tej grupy Feyenoord pokonał Standard Liege 2:1.

Rijeka – Sevilla (2:2) – 02.10.2014 (19:00)
26′ I.Aspas (0:1)
53′ A.Kramarić (1:1) (k.)
66′ Z.Kvrzić (2:1)
90+2′ S.Mbia (2:2)